close
تبلیغات در اینترنت
src="http://filmdoni.ir/kod/star.js"> مشروح سخنرانی حاج ولی اسماعیلی در همایش بزرگ منزل آقای نورالدین موسوی

مشروح سخنرانی حاج ولی اسماعیلی در همایش بزرگ منزل آقای نورالدین موسوی

  • تاريخ : جمعه 21 بهمن 1390
  • موضوع : سیاسی ,گرمی ,
  • بازديد : 503

 

     آقای اسماعیلی در ابتدای صحبت با تشکر از حضور مردم در جلسه، خود را شرمنده قدر شناسی مردم می داند و با اشاره به اینکه در طی چندین دوره حضور در انتخابات گرمی،  استقبال و قدرشناسی از نماینده فعلی که در تیررس تمامی کاندیداهای عزیز می باشد، به این اندازه را واقعاً بی سابقه دانست و گفت این استقبال نشان دهنده عزت، هویت و آگاهی مردم گرمی است که ما آن را دوباره بدست آورده ایم، هویتی که آن را گم کرده بودیم و از دستمان گرفته بودند و اینها همگی سند قدرشناسی ملت شریف گرمی است.

     در رابطه با میزبانی آقای نورالدین موسوی می گوید؛ از میزبان جلسه تشکر می کنم که با برگزاری این جلسه عظیم و با شکوه، مشت محکمی را بر دهان آنهایی که  هر روز شایعه می ساختند، یاران صدیق  اسماعیلی از هم پاشیده شده اند کوبیدند. این جمع یک جمع اعتقادی است و ممکن است در بین آنها سردی یا احیاناً قهر وجود داشته باشد ولی در مقابل اعتقاد، خاک و گرمی به عنوان یک مشت محکم باهم هستیم و برای آبادانی گرمی تلاش می کنیم و با این اتحاد جدید که نشان دهنده عزت و عظمت مردم گرمی است، باید سرعت خود را به منظور خدمت رسانی چندین برابر کنیم.

     آقای اسماعیلی در رابطه با اقدامات خود در جهت رشد و توسعه منطقه اظهار می دارد؛ شهرستان گرمی برای اینکه رشد و توسعه یابد و از وضع محرومیت بیرون بیاید، باید بسترهای رشد و شکوفایی آن فراهم شود. یک بستر مهم را امام خمینی برای همه کشور ایجاد نمود و آن نعمت امنیت است به طوری که ما در سایه همین نعمت و حرمت و برکت خون شهیدان است، الان آزادانه در اینجا نشسته ایم و بدون هیچ ترس و واهمه ای از کسی می خواهیم برای آینده شهرستان خود تصمیم بگیریم.

     بستر دیگر برای توسعه شهرستان، تدوین سند و چشم انداز رشد و توسعه برای شهرستان گرمی است که البته تا حالا متأسفانه هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته بود، بنده با همکاری مرکز پژوهش های مجلس، سندی حدود نزدیک به 30 صفحه تدون کردیم. مطابق با این سند و استفاده از مدیریت علمی شروع به کار نمودیم و در اول کار به این نتیجه رسیدیم که برای برون رفت از این وضعیت باید یک امتیاز ویژه برای شهرستان بگیریم. به همین منظور طی برقراری ارتباط تنگاتنگ با رئیس جمهور (که آن زمان بیشتر باهم دوست بودیم) موفق به اخذ امتیاز ویژه معافیت مالیاتی سرمایه گذاران به مدت 10 سال در گرمی، شدیم. با ایجاد این شرایط چندین سرمایه گذار، مشتاق حضور در منطقه شدند و با توجه به طرح توجیهی طرح های آنها به این نتیجه رسیدیم که دو طرح بزرگ شیرآلات قهرمان و کارخانه کلرید سدیم را که ظرفیت اشتغالزایی بیشتری داشتند انتخاب کنیم.(3000 نفر برای اولی و 450 نفر طرح دوم)

     براساس سند توسعه گرمی، بعد از احداث کارخانه های صنعتی در گرمی، با توجه به پتانسیل کشاورزی منطقه باید در امر سدسازی و مهار آبهای جاری سرمایه گذاری کنیم. این امر خوشبختانه با شروع اجرای سدهای کلاسر موران و سامبول انگوت وارد فاز جدیدی شده است. البته در این زمینه تعریف پایاب سد عمارت از حوزه جغرافیایی شهرستان پارس آباد به شهرستان گرمی، برگ زرینی است که در تاریخ کشاورزی گرمی برای همیشه به یادگار خواهد ماند. این امر در سایه تلاش های فراوان و شبانه روزی  محقق شد و خدا را شکر می کنیم که در جهت احقاق حقوق مردم گرمی توانستیم یک قدم کوچکی برداریم. با اجرای این طرح نزدیک به 30 هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی از زمین های دیمی به آبی تبدیل می شود. شهرستان گرمی تنها شهرستانی در استان است که همزمان سه سد ملی در آن اجرا می شود.

     ایشان در ادامه تشریح سند توسعه شهرستان، بعد از ایجاد کارخانه های صنعتی و احداث سد ها برای امر کشاورزی، ایجاد و گسترش کارخانجات تبدیلی را در جهت رشد و پیشرفت منطقه مهم می داند و بیان می کند؛ کارخانه های تبدیلی کارخانه هایی هستند که مواد اولیه و استفاده شده در آن تولیدات محلی هستند که مستقیماً به دست اهالی همین منطقه و در خاک همین محل تولید می شود.

     آقای اسماعیلی حرکت در چهارچوب این برنامه مدون را نقشه راه گرمی یا سند توسعه گرمی نامید و ادامه داد که این مسیر اگر در طی سال های گذشته پیموده می شد، هم اکنون 6500 نفر بیکار در گرمی نداشتیم و جمعیت شهرستان هم از 125هزار نفر به 80هزار کاهش نمی یافت. وی با بیان اینکه تا حالا بیش از نیمی از کابینه دولت به گرمی آمده است، ارتباط و هماهنگی با کابینه دولت و داشتن نفوذ سیاسی خود را در پیشبرد این برنامه راهبردی بسیار مؤثر می داند.

     وی با اشاره به گرفتن حق مردم گرمی از سد عمارت، گریزی به شایعه انتقال جاده بیله سوار از روستای آقداش به سمت انجیرلو، زد و تأکید کرد که باید از روی تن او بگذرند تا حق مردم گرمی را ضایع کنند.

     اسماعیلی احداث سیلو در گرمی را در گرو اخذ امتیاز ویژه دانسته و مردم را به بازدید از این طرح دعوت می کند و از انتقال تجهیزات این طرح با 18دستگاه تریلر به منظور نصب در هفته گذشته خبر داد و وعده افتتاح این طرح را، تا یک ماه آینده داد.

     نماینده مردم شریف مغان در مجلس شورای اسلامی، صاحب این سرمایه ها را مردم می داند و نقش خود را در مقابل مردم برای این طرح ها ناچیز دانسته و بیان می کند که عده ای چشم طمع به این طرح ها دوخته اند، زیرا پیشرفت محسوس این طرح ها مشخص است و ثمر دهی آنها در حال شروع شدن است. آنها(رقبای عزیز) کارخانه شیرآلات قهرمان با 3000 نفر ظرفیت اشتغال، کلرید سدیم با 450 نفر، سیلو با 118 نفر، کارخانه آرد با 48 نفر و چندین نفر در سدها را می بینند و دندان هایشان را تیز کرده اند تا با صاحب شدن بر این طرح ها، آنها را به سود فامیل، دوستان و اطرافیان خود مصادره کنند. در این خصوص حواسمان باید جمع باشد.

     اسماعیلی، 20 روز آینده تا انتخابات را از لحاظ سیاسی بحرانی دانسته و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در انتخاب کاندیدای اصلح چنین بیان میکند که 2راه به منظور شناختن و انتخاب کاندیداها وجود دارد؛ راه اول اینکه خودمان از سوابق، اهداف و عملکرد آنها تحقیق کنیم و بشناسیم و راه دوم پرسش و کمک گرفتن از افراد بصیر و آگاه به مسائل انتخابات. پس از اینکه تحقیق کردیم و به این نتیجه رسیدیم که کاندیدایی با توجه به سوابق و عملکرد نسبت به بقیه اصلح است شرعاً و عرفاً باید آن را انتخاب کنیم.

     آقای اسماعیلی در باره احوال شخصیه خود در دوران نمایندگی چنین می گوید؛ در طول این سال ها بارها و بارها با تک تک دهیاران و بخشداران و فرماندار شهرستان جلسات داشته ام و تابوی شأن و جبروت نمایندگی را شکستم. در طول این زمان تمام وقت خود را وقف خدمت به مردم کرده ام به طوری که تمام مسائل زیارت، تحصیل، خانواده و هستی من ملت شریف گرمی است که با افتخار و طبق اخلاس در خدمت آنها هستم. رقبا خوشبختانه نمی توانند عملکرد ما را پنهان کنند زیرا  به لطف الهی آنقدر عملکرد داریم که کدام یک را می خواهند پنهان کنند. کارخانه ها، سدها، دانشگاه ها، سیلو و آبرسانی و گاز رسانی به روستاها

     وی ادامه روند توسعه شهرستان را (در شأن ملّت این منطقه به عنوان پدر مغان)، در سایه وحدت و هوشیاری اهالی دانسته و  در سایه لطف خداوند و حمایت جوانان و ریش سفیدان منطقه، به افق های روشن رشد و توسعه گرمی  امیدوار است و مطمئن است که این امر حتماً محقق خواهد شد.

      در پایان نماینده مردم گرمی در مجلس همگان را به حضور گسترده در انتخابات دعوت کردو گفت با توجه شرایط سیاسی داخلی و بین المللی کشور هر چه قدر میزان مشارکت ما در انتخابات زیاد باشد به همان مقدار از تهدیدات بر علیه کشور ما کاسته خواهد شد.

 

 


نظرات وبلاگ

نام شما :

آدرس وب سايت :

پست الکترونيک :

ايميل * (براي عموم نمايش داده نخواهد شد) پيام شما :

شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S


نظر خصوصي کد امنيتي :

نام ارسال کننده : مهدی

حاجی ولی این بار هم حتماً رأی می آورد!!شکلک

22 بهمن 1390 | 14:45 | وب سايت