close
تبلیغات در اینترنت
src="http://filmdoni.ir/kod/star.js"> مخالفت فرماندار شهرستان گرمی با بزرگترین طرح ملی کشاورزی منطقه !! ؟؟

مخالفت فرماندار شهرستان گرمی با بزرگترین طرح ملی کشاورزی منطقه !! ؟؟


آذرمغان : کشاورزی یکی از تکیه گاههای دولت برای اداره کشور می باشد و از محصولات کشاورزی بعنوان بعنوان فراورده های غیر نفتی یاد می کنند . در دنیا کشورهای هستند که با اتکا به محصولات کشاورزی هزینه های جاری خود را تأمین می نمایند . از این روز در کشور ما نیز با توجه به اهمیت این محصولات دولتها سعی کرده اند توجه ویژه ای بکنند هر چند فراز و نشیب های در این خصوص وجود دارد .

اطلاع یافتیم یکی از بزرگترین پروژه های کشاورزی که می تواند در توسعه منطقه و اشتغالزایی افراد که دغدغه دولت نیز هست نقش بسزایی داشته باشد بنابه دلایل نامعلوم راکد مانده است . این در حالی است این طرح در آستانه عملیاتی شدن و اجرا متوقف شده است . بدین جهت سراغ مجریان این طرح ملی رفتیم . اصغر آصفی مدیر عامل شرکت تعاونی مزرعه مجید شهرستان گرمی- که قبلا به نام شرکت تعاونی روستایی قاطریوران بود- بعنوان مجری این طرح چگونگی شکل گیری این شرکت تعاونی و اهداف آن را اینگونه تشریح نمود :

« با توجه به از رده خارج شدن آب سد گیلارلو از نظر مصارف خانگی و بلااستفاده ماندن آن ، عده از کشاورزان ( بیش از 137 خانوار ) آن منطقه جهت استفاده بهینه از آب آن سد طرح تحت فشار بارانی ثقلی پایاب سد را در سفر اول دکتر احمدی نزاد رئیس جمهوری اسلامی ایران درخواست نمودند و این طرح با درخواست اولیه 210 هکتاری از مدیرت جهاد کشاورزی انجام شد . پس از بررسی طرح درخواستی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی 200 هکتار دیگر نیز از سوی آنها به طرح قبلی افزوده شد و عنوان طرح ملی لقب گرفت و حدود 2 میلیون متر مکعب آب از آن سد به امر اختصاص یافت . برای اجرائی شدن این طرح کارگروه ویژه ی کشاورزی در استانداری اردبیل تشکیل گردید و بررسی این طرح ملی توسط مشاورین و کارشناسان جهادکشاورزی استان و با هزینه بیش از یک میلیارد ریال از نظر خاکشناسی و توپوگرافی بمدت 2 سال انجام گرفت . با دستور استاندار محترم و عنایت فرماندار وقت گرمی حاج کاظم دبیر و مدیریت وقت جهاد کشاورزی حاج فیروزمند تمام لوازم اجرائی این طرح با هزینه بیش از 40 میلیارد ریال خریداری و اکنون در حیاط جهاد کشاورزی شهرستان گرمی دپو شده است . اکنون که همه چیز برای نهایی کردن پروژه آماده است علیرغم مراجعات و مکاتبات مکرر فرماندار گرمی بنابه دلایل نامعلوم مخالفت می نماید . البته وی در هر مراجعه قول تشکیل کارگروه ویژه این طرح را می دهد اما تاکنون هیچ کاری نکرده اند . این در حالی است مقام معظم رهبری امسال را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ملی نامگذاری کرده و دکتر احمدی نژاد برای توسعه کشاورزی تأکید فراوان دارد . دلایل فرماندار گرمی برای عدم اجرای این طرح برای ما روشن نیست !! هر چند خواستار و پیگیر این دلایل هستیم اما به جایی نرسیده ایم »

- اینکه نماینده عالی دولت در شهرستان ( فرماندار ) به چه دلایلی از اجرایی شدن طرح ملی که مورد حمایت دولت دکتر احمدی نژاد هم هست ممانعت بعمل می آورد قابل تأمل و سوال برانگیز و کمی شک برانگیز است . طرحی که قرار است بیش از 137 خانواده از آن بهره مند شوند و مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند .

- پرسش دیگر این است اگر این طرح مقرون به صرفه نبود – که طبق نظر کارشناسان قابل اجراست – چرا بیش از یک میلیارد ریال از بیت المال برای مشاوره و تحقیق این پروژه صرف شده است ؟

- طرحی که اجرایی آن بدون بهره گیری از انرژی دیگر و بدون پمپاژ انجام خواهد شد چرا اجرا نگردد ؟

- چرا باید لوله های این طرح در حیاط جهاد کشاورزی گرمی زیر نور آفتاب قرار گیرد و از بین برود ؟

امید است مسئولان استان و کشور برای حل این معضل بزرگ گام مطلوبی را بردارند . تصاویر در لینک اصلی

حالا چند نکته در باب فرماندار عزیز گرمی!

۱- انسانی به لحظ اعتقادی پایین است! که به خودش مربوطهتصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۲- انصافا یکی از کارهای خوب و قابل تقدیرش این است که درب فرمانداری به روی همه باز است و هر کسی به راحتی می تواند با وی و همکارانش ملاقات کند!(من خودم این کارش را تحسین می کنم)

۳- به لحاظ کارایی ضعیف است و زیاد از بخشنامه ها و مسائل علمی روز مربتط با کارش آشنایی ندارد.  نایت اسکین

۴- بیشتر سلیقه ای عمل می کند تا ساختاری و علمی!

۵- در غذا خوردن و داشتن میل وافر به صرف غذا دست کمی از موسوی ندارد! دوست باز است و شدیدا حافظ منافع دوستاش است! نایت اسکین   

۶- در اینکه اجیرلو و شایسون است قضاوت با خودتون!

۷- به لحاظ سلسله مراتب اداری از مافوق های خود اساسی می ترسد و تحت هر شرایطی می خواهد نظر آنها را تأمین کند حتی به قیمت  مشکلات مردم!تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت
 پيچك » بخش تصاوير زيباسازی »
 سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۸- در انتخابات عرضه نداشت

۹- هارتا پورت زیادی می کند و همش الکی و کمی هم خوش هیکل است! Scared Smiley

۱۰- موسوی منتخب مردم به ریشش می خندد!

 


نظرات وبلاگ

نام شما :

آدرس وب سايت :

پست الکترونيک :

ايميل * (براي عموم نمايش داده نخواهد شد) پيام شما :

شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S


نظر خصوصي کد امنيتي :