close
تبلیغات در اینترنت
src="http://filmdoni.ir/kod/star.js"> گرمی

نونهالان حافظ قرآن در گرمی مغان تجلیل شدند


در مراسمی از نونهالان حافظ قرآن در شهرستان گرمی تجلیل به عمل آمد. کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی گرمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:در این مراسم از 14 نونهال برتر طرح قرآنی(اقراء) با اهدای جوایزی تجلیل شد.
حسین پاشایی افزود:در اجرای طرح قرآنی (اقرا) 50 نونهال به منظور آموزش و حفظ سوره های کوچک قرآن مجید شرکت کرده بودند.وی افزود:این طرح با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و موسسه قرآنی دارالسلام گرمی اجراشد و با برگزاری آزمون نهایی،برترین های این طرح انتخاب گردیدند.
وی ادامه داد:اجرای طرح قرآنی (اقراء) با هدف آموزش،حفظ و انس نونهالان با کلام وحی ادامه خواهد داشت.سه ونیم سال پیش وقتی نماینده گرمی در بازدید و بررسی مشکلات روستاهای این شهرستان٬ نمایندگی را نوکری مردم توصیف می کرد شاید کمتر کسی باور می داشت که این ادعا از سر صدق باشد.

او در دیدار با موکلانش می گفت:( نمایندگی شان و جبروت ندارد٬ نماینده مجلس بودن یال وکوپال نمی خواهد٬ چهار سال دوره مجلس٬ به طرفه العینی خواهد گذشت٬ من برای خدمت و نوکری مردم با خدایم عهد کرده ام). گوش هایمان به جملاتش عادت کرده بود و تصور نمی کردیم که این سخنان تامل برانگیز از دل انسانی دلسوز٬ مردی بلند همت و نماینده ای بی ادعا بر زبان جاری شده باشد.

اما امروز انگشت تحیر بر دندان می گزیم و با حیرت می بینیم و می شنویم که ولی اسماعیلی در آخرین روز کاری اش از پروژه های مهم و درحال اجرایش بازدید می کند و بسان باغبانی سینه سوخته٬ شکوفه های به بار نشسته اش را به دیگران سفارش می کند و حقوق مردم را بر مسئولان گوشزد می نماید.

وی در آخرین ساعات نمایندگی اش ضمن افتتاح ۱۲۵ هکتار طرح باغات مثمره در روستاها و کلنگ زنی دو سالن ورزشی در مناطق انی و دیزج از سیلوی یکصد هزارتنی درحال تکمیل و ساختگاه سد سامبور بازدید به عمل آورد و در بررسی بخش آی سی یوی بیمارستان ولایت گرمی افتتاح آن را به منظور رفاه حال اهالی خواستار شد.

فرزند خلف دیار گرمی در دیدار با متولیان و مجریان طرح ها و پروژه های درحال اجرایش٬ از حجت السلام میرقسمت موسوی نماینده محترم دوره نهم گرمی به نیکی یاد کرد و مجریان طرح ها را به جدیت در تسریع و تکمیل کارهایشان فراخواند و گفت:در هر مسئولیتی که باشم از همکاری با نماینده گرمی و ارائه خدمت به همشهریانم مضایقه نخواهم کرد چرا که هرکجا باشم قلبم به شوق گرمی می طپد.

بلند باد همت مردان کوه پیکر و صداقت سنگری که درد و داغ مردم٬ خواب را از دیدگان نگرانشان می رباید و کوله بار مسئولیت را در تف نامهربانی ها بر دوش می کشند.

عیسی پاشاپور


شورای گسترش حوزه های علمیه کشور با تاسیس مدرسه علمیه برادران در گرمی مغان موافقت کرد


امام جمعه گرمی از موافقت اصولی شورای گسترش حوزه های علمیه کشور باتأسيس مدرسه علميه ولی عصر عج برادران در این شهرستان خبر داد.
حجت السلام والمسلمین یداله صفری در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:این موافقت بر اساس تقاضای تاسیس مدرسه علمیه برادران، از سوی دفتر امام جمعه گرمی و به استناد مصوبه شماره 616 شوراي عالي حوزه‌هاي علميه حاصل شده است.
وی افزود:حوزه علمیه ولیعصر عج خواهران گرمی در سال 1379 تاسیس شده،هم اكنون بیش از 130 طلبه دارد و تاكنون 68 دانش آموخته از این مركز علمی فارغ التحصیل شده است.
وی با اشاره به اشتیاق جوانان منطقه گرمی به تحصیل علوم حوزوی و تعدد مراکز آموزش عالی دراین شهرستان،اظهار امیدواری کرد با تاسیس مدرسه علمیه ویژه برادران،گام دیگری در راستای توسعه علمی منطقه گرمی برداشته شود.


کلنگ احداث دو سالن ورزشی در گرمی مغان به زمین زده شد


با حضور مسئولین گرمی کلنگ احداث دو سالن ورزشی در روستاهای دیزج و انی از توابع بخش مرکزی این شهرستان به زمین زده شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این آئین ها صحرایی فرماندار گرمی گفت:زیر بنای هریک از این سالن ها بیش از 1هزار متر مربع خواهد بود.
وی افزود:زمین لازم برای احداث سالن های ورزشی، از سوی اهالی اهدا گردیده و برای بنای هر سالن 200 میلیون تومان اعتبار هزینه خواهد شد.
وی توسعه فضاهای ورزشی را به تناسب رشد وپراکندگی جمعیت، مهم دانست و ادامه داد:تلاش می شود تا توزیع عادلانه امکانات و فضاهای ورزشی، در شکوفایی استعدادهای ورزشی جوانان منطقه موثر باشد.


مقاله ای از وبلاگ ندای گرمی مغان


این مقاله درد دلی است با آقای موسوی نماینده مردم گرمی در مجلس اسلامی که در قالب یک نامه بسیار زیبا و جذاب به رشته تحریر در آمده است! مطمعنا دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود!

راستش برای یک نامه خودمانی نمیدانم از کجا باید شروع کنم و چطور باید جمله بندی ادبی را توام با زبان خودمانی بیاورم، جوری که جورچین کلمات رنگارنگ، نگاه منتظر حادثه دیده این مردم نیازمند را به زبان کلمه بازگو کند

برا مشاهده کامل مقاله روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

لینک مطلب


عشایر گرمی مغان برای كوچ بهاره آماده می شوند !


معاون فرماندار گرمی مغان از آمادگی عشایر این شهرستان برای كوچ بهاره به مناطق ییلاقی مشگین شهر ، سبلان ، هریس ، سردابه و نئور خبرداد. به گزارش خبرنگار ایرنا ، قادر دهقانی روز یكشنبه در جلسه ساماندهی كوچ عشایر گرمی محدوده زمانی كوچ عشایر این شهرستان را پنجم تا 20 خردادماه ذكر كرد. وی گفت: با هدف حمایت و پشتیبانی از عشایر كوچنده منطقه ، پایگاه دامپزشكی در مسیر كوچ ایجاد می شود.

سعدالله پورصادق رییس امور عشایر گرمی مغان هم در این جلسه جمعیت عشایر این شهرستان را هفت هزار و 563 نفر در قالب یك هزار و 443 خانوار ذكر كرد. وی گفت: عشایر گرمی در 102 قشلاق ساكن هستند. وی از تولید دو هزار و 500 تن گوشت قرمز ، یك هزار و 45 تن شیر و 167 تن پنیر در طول سال توسط عشایر گرمی خبرداد و افزود: در سطح كشور 20 درصد گوشت قرمز توسط عشایر تولید می شود. وی توزیع دارو و آرد ، آبرسانی سیار و توسعه پوشش بیمه ای عشایر را از خدمات امور عشایر گرمی به جامعه هدف ذكر كرد.

حیف از کلمه *معاون فرماندار* که به این بی جنبه نان به نرخ روز می گویند!

خدایا روزی خواهد رسید تا از این دست رنج منحوس اسماعیلی رهایی بیابیم، یا باید همیشه چهره زشت و کریه ایشان را ببینیم! خواننده محترم هرکی هستی، از هر طیف سیاسی گرمی هستی؟ جون مادرت این آدم یه لاقبا ارزشش معاونت فرمانداری است! به خدا همون معاون مدرسه بودن هم براش زیاده!


مخالفت فرماندار شهرستان گرمی با بزرگترین طرح ملی کشاورزی منطقه !! ؟؟


آذرمغان : کشاورزی یکی از تکیه گاههای دولت برای اداره کشور می باشد و از محصولات کشاورزی بعنوان بعنوان فراورده های غیر نفتی یاد می کنند . در دنیا کشورهای هستند که با اتکا به محصولات کشاورزی هزینه های جاری خود را تأمین می نمایند . از این روز در کشور ما نیز با توجه به اهمیت این محصولات دولتها سعی کرده اند توجه ویژه ای بکنند هر چند فراز و نشیب های در این خصوص وجود دارد .

اطلاع یافتیم یکی از بزرگترین پروژه های کشاورزی که می تواند در توسعه منطقه و اشتغالزایی افراد که دغدغه دولت نیز هست نقش بسزایی داشته باشد بنابه دلایل نامعلوم راکد مانده است . این در حالی است این طرح در آستانه عملیاتی شدن و اجرا متوقف شده است . بدین جهت سراغ مجریان این طرح ملی رفتیم . اصغر آصفی مدیر عامل شرکت تعاونی مزرعه مجید شهرستان گرمی- که قبلا به نام شرکت تعاونی روستایی قاطریوران بود- بعنوان مجری این طرح چگونگی شکل گیری این شرکت تعاونی و اهداف آن را اینگونه تشریح نمود :

« با توجه به از رده خارج شدن آب سد گیلارلو از نظر مصارف خانگی و بلااستفاده ماندن آن ، عده از کشاورزان ( بیش از 137 خانوار ) آن منطقه جهت استفاده بهینه از آب آن سد طرح تحت فشار بارانی ثقلی پایاب سد را در سفر اول دکتر احمدی نزاد رئیس جمهوری اسلامی ایران درخواست نمودند و این طرح با درخواست اولیه 210 هکتاری از مدیرت جهاد کشاورزی انجام شد . پس از بررسی طرح درخواستی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی 200 هکتار دیگر نیز از سوی آنها به طرح قبلی افزوده شد و عنوان طرح ملی لقب گرفت و حدود 2 میلیون متر مکعب آب از آن سد به امر اختصاص یافت . برای اجرائی شدن این طرح کارگروه ویژه ی کشاورزی در استانداری اردبیل تشکیل گردید و بررسی این طرح ملی توسط مشاورین و کارشناسان جهادکشاورزی استان و با هزینه بیش از یک میلیارد ریال از نظر خاکشناسی و توپوگرافی بمدت 2 سال انجام گرفت . با دستور استاندار محترم و عنایت فرماندار وقت گرمی حاج کاظم دبیر و مدیریت وقت جهاد کشاورزی حاج فیروزمند تمام لوازم اجرائی این طرح با هزینه بیش از 40 میلیارد ریال خریداری و اکنون در حیاط جهاد کشاورزی شهرستان گرمی دپو شده است . اکنون که همه چیز برای نهایی کردن پروژه آماده است علیرغم مراجعات و مکاتبات مکرر فرماندار گرمی بنابه دلایل نامعلوم مخالفت می نماید . البته وی در هر مراجعه قول تشکیل کارگروه ویژه این طرح را می دهد اما تاکنون هیچ کاری نکرده اند . این در حالی است مقام معظم رهبری امسال را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ملی نامگذاری کرده و دکتر احمدی نژاد برای توسعه کشاورزی تأکید فراوان دارد . دلایل فرماندار گرمی برای عدم اجرای این طرح برای ما روشن نیست !! هر چند خواستار و پیگیر این دلایل هستیم اما به جایی نرسیده ایم »

- اینکه نماینده عالی دولت در شهرستان ( فرماندار ) به چه دلایلی از اجرایی شدن طرح ملی که مورد حمایت دولت دکتر احمدی نژاد هم هست ممانعت بعمل می آورد قابل تأمل و سوال برانگیز و کمی شک برانگیز است . طرحی که قرار است بیش از 137 خانواده از آن بهره مند شوند و مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند .

- پرسش دیگر این است اگر این طرح مقرون به صرفه نبود – که طبق نظر کارشناسان قابل اجراست – چرا بیش از یک میلیارد ریال از بیت المال برای مشاوره و تحقیق این پروژه صرف شده است ؟

- طرحی که اجرایی آن بدون بهره گیری از انرژی دیگر و بدون پمپاژ انجام خواهد شد چرا اجرا نگردد ؟

- چرا باید لوله های این طرح در حیاط جهاد کشاورزی گرمی زیر نور آفتاب قرار گیرد و از بین برود ؟

امید است مسئولان استان و کشور برای حل این معضل بزرگ گام مطلوبی را بردارند . تصاویر در لینک اصلی

حالا چند نکته در باب فرماندار عزیز گرمی!

۱- انسانی به لحظ اعتقادی پایین است! که به خودش مربوطهتصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۲- انصافا یکی از کارهای خوب و قابل تقدیرش این است که درب فرمانداری به روی همه باز است و هر کسی به راحتی می تواند با وی و همکارانش ملاقات کند!(من خودم این کارش را تحسین می کنم)

۳- به لحاظ کارایی ضعیف است و زیاد از بخشنامه ها و مسائل علمی روز مربتط با کارش آشنایی ندارد.  نایت اسکین

۴- بیشتر سلیقه ای عمل می کند تا ساختاری و علمی!

۵- در غذا خوردن و داشتن میل وافر به صرف غذا دست کمی از موسوی ندارد! دوست باز است و شدیدا حافظ منافع دوستاش است! نایت اسکین   

۶- در اینکه اجیرلو و شایسون است قضاوت با خودتون!

۷- به لحاظ سلسله مراتب اداری از مافوق های خود اساسی می ترسد و تحت هر شرایطی می خواهد نظر آنها را تأمین کند حتی به قیمت  مشکلات مردم!تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت
 پيچك » بخش تصاوير زيباسازی »
 سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۸- در انتخابات عرضه نداشت

۹- هارتا پورت زیادی می کند و همش الکی و کمی هم خوش هیکل است! Scared Smiley

۱۰- موسوی منتخب مردم به ریشش می خندد!

 


سه روستای مرزی گرمی مغان از نوار مرزی عقب نشینی می كند


فرماندار گرمی مغان از عقب نشینی سه روستای مرزی از نوار مرزی این شهرستان در آینده نزدیك خبرداد. به گزارش خبرنگار ایرنا عزیز صحرایی روز جمعه افزود: با هدف تامین امنیت و اجرای طرح سیم خاردار در نوار مرزی گرمی سه روستا از نقطه صفر مرزی به مناطق داخلی شهرستان انتقال خواهد یافت.

روستای افجه

وی گفت: اهالی روستاهای سیا و افچه آمادگی خود را برای انتقال روستاهای خود اعلام كرده اند اما رایزنی با اهالی روستای سوم ادامه دارد.

وی با اعلام این كه بر اساس بررسی های انجام شده املاك مسكونی روستاهای مد نظر از 140 تا 370 میلیون ریال ارزش گذاری شده افزود: متاسفانه افرادی از شهر گرمی ، صاحبان املاك را برای دریافت مبالغ بالاتر تحریك می كنند.

وی با تاكید بر این كه اقدام دولت در عقب نشینی روستاهای واقع در نقطه صفر مرزی به صلاح روستاییان و منطقه است از روستاییان مذكور خواست برای تسریع در اجرای این برنامه و رفاه و آسایش خود با فرمانداری گرمی همكاری كنند.

شهرستان گرمی با 93 كیلومتر مرز مشترك با جمهوری آذربایجان بیشترین نوار مرزی را در استان اردبیل دارد.


حضور میرقسمت موسوی اصل به همراه سایر نمایندگان منتخب در منطقه عملیاتی


تصویری از دیدار منتخبین دوره نهم مجلس شورای اسلامی از مناطق عملیاتی جنوب کشور که چندی پیش برگزار شد.به روستانشینان عقب نشینی کننده از نوار مرزی موران زمین رایگان واگذار می شود


بخشدار موران از واگذاری زمین رایگان در مرکز این بخش به روستانشینان عقب نشینی کننده از نوار مرزی موران خبرداد.
عبداله آقایی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:بر اساس تصمیم دولت و به منظور تامین امنیت نوار مرزی،سه روستای افچه،سیا و شیخلار بخش موران از نقطه صفر مرزی این بخش عقب نشینی خواهند کرد.
وی جمعیت این سه روستا را حدود 160 نفر در قالب 32 خانوار اعلام کرد و افزود:به علت وجود عوامل طبیعی وجغرافیای در اطراف روستاهای مذکور،انتقال روستا به حاشیه مقدور نمی باشد.
وی ادامه داد:با استفاده اهالی روستاهای مذکور از زمین رایگان و احداث واحدهای مسکونی جدیددر مرکز بخش موران،شاخص جمعیت مرکز بخش موران نیز افزایش خواهد یافت.
وی با اعلام اینکه عقب نشینی روستاهای یاد شده تنها مربوط به املاک مسکونی می باشد گفت:زارعان وکشاورزان این روستاها با دریافت کارت مرزی،اجازه کشت وزرع در اراضی کشاورزی خود در نوار مرزی را خواهند داشت.


درد دل اینده ساز ایران عزیزمان ایا گوشی شنوایی هست


اگر بخواهیم دانشگاه آزاد گرمی رافقط از یک منظرکالبد شکافی کنیم . کافی یه سر به دانشجویان بزنید و ببینید با چه وضعی درس میخوانند. سطح علمی برخی از اساتید واقعا پایین هست و اکثر آنان در رشته های غیر تخصصی خودشان تدریس میکنند. هیچکس نیست به مشکلات دانشجویان رسیدگی کند . برنامه های کلاسی آنان تا ساعت 8:30 میباشد بدون اینکه امکانات رفاهی داشته باشد مجبوریم تا ساعت یادشده در دانشگاه بمانیم. بعضی از روزها بعضی از دانشجویان از شدت گرسنگی تحمل کلاس را ندارند . حتی ابتدایی ترین امکانات در آنجا نیست . تا ترم قبل البته در وسطهای ترم سلف سرویس نهار میداد. البته چه نهاری تا نخورید باور نمیکنید. تاریخ مصرف گوشتهای آنباور کنید از یکسال بیشتر هم گذشته. خلاصه سرتان را درد نیاورم. تو دانشگاه به اون بزرگی فقط سه کارمند جواب درست وحسابی به آدم میدادند که اخیرا آنها هم به دلایلی جواب سر بالا میدهند ویا اینکه خیلی راحت میگویند به ما ربطی ندارد. مهندس عبازاده چون معاون آموزشی شده ، دیگه عبازاده سابق نیست . سعیدی به علت اینکه پستش را عوض کردند و در جای بن بستی نشسته و با دانشجویان سرو کار ندارد. و آقازاده تا قبل از انتخابات دانشجویان هر مشکلی داشتند بیشتر سراغش میرفتند اعم از مشکلات دانشگاهی و خارج از دانشگاه ، اغلب حل میکردند ولی به جهت اختلاف با حراست دانشگاه سر مسئولیت امتحانات به کتابخانه تبعید شده است و الن گوشه گیر شده و کاری به کار کسی ندارد و در جواب دانشجویان فقط میگوید اگر کتابی لازم دارید من در خدمتتان هستم.. و مابقی کارکنان آدم را یاد فیلم مهران مدیری (قهوه تلخ )می اندازد. که هیچکس سر جای خود نیست . و رئیس هم بیشتر به فکر خودش هست تا دانشگاه. چون وضعیتش معلوم نیست بماند و یا برود.


در دفاع از کرامت انسانی، حریم شخصی و خانواده گی و اخلاق سیاسی


مطلبی را با عنوان" در دفاع از کرامت انسانی، حریم شخصی و خانوادگی و اخلاق سیاسی" در یکی از وبلاگ های مربوط به شهرستان گرمی(نگهبان گرمی) دیدم. از بس که تأثیرگذار و جذاب بود حیفم آمد شما کاربران عزیز آن را مطالعه نفرمایید! ضمن ستایش وصف ناپذیر از آن برای نویسنده آن آرزوی موفقیت دارم!

از ین بیغوله ها جز شب نروید                                   حدیث روشنی بر لب نروید

دل آئیه ها آتش گرفته                                              که اینجا غیر رنگ تب نروید

آقای به اصطلاح احمدی که همانند پیتدلی از این وبلاگ به اون وبلاگ می پری! و وبگردی را با ولگردی اشتباه گرفته ای! علت این همه سوزش و عقده ات را من نمی دانم ولی می فهمم هر چه دیگ سیاهه با نظرهایت، روی آنها را سفید می کنی.!

آقای اسمت هر چی است! یا هر کی هستی مگر تا حالا توهینی یا مثل شما فحشی ، ناسزایی برای کسی روا دانسته ایم که ایجوری ما را مورد اهانت قرار می دهی؟

بدبخت من از اینکه می گویم منتسب به گروهی نیستم، برای خودم نیست. زیرا به قول شما کسی ما را نمی شناسد و فقط ترسم از اینه که با انتساب این مطالب به کسی یا گروهی سوء ظنی نسبت به آنها در جامعه ایجاد نشود! تو شعور این حرفها را نداری که اینطوری برآشفته شده ای!

نسل جوانی که نه حزب بازی و نه جبهه بازی می شناسد اگر از روی نوشته ها و نظرات ما ها نسبت به گروه های سیاسی گرمی قضاوت کنند بدون شک گمان خواهند کرد که با جمعی از بد اخلاقان حرفه ای مواجه اند. آقای احمدی و عزیزانی که هر چه دوست دارند، نظر می دهند، مگر نمیدانند که داخل شدن در حریم شخصی افراد به معنای بی شخصیت کردن خود است. شاید نظر دهندگان فکر کنند که ما با چهره های پنهان و قلمهای جعلی مینویسیم و ما را کسی نمی شناسد. در حالی که بحث براین است که چرند نویسی و فحش نویسی دوره اش به پایان رسیده است و مخاطبین جوان از چنین نوشته هایی نفرت دارند فقط یک نسل مفلوج و معتاد به قدرت و رهبری از آن استفاده می کنند؛ کسانی که در طول تاریخ همیشه به دنبال پست ومقامی بوده اند و همیشه تیشه به ریشه گرمی زده اند و جغرافیای آن را پاره پاره کردند از این گونه لاطایلات تجاوزگرانه لذت میبرند. واژه ها و حقایق را در تشت رسوایی خود، جوشانده و ذوب می کنند.

صد حیف و هزار افسوس!

چگونه میتوان کسانی را که در داربست عصبانیت شان، اخلاق را حلق آویز، شرافت را در آینه شکست شان تیر باران و فرهنگ سیاسی را با بولدوزر استبداد شان زنده زنده زیر خاک می کنند؛ انقلابی، رفیق و یا دوست خطاب کرد و ناجی گرمی و ملت آن خواند؟، کسانی را که روشنگری و روشنفکری را در گشتارگاه اقتدار خود زیر ساطور خصم برده اند.

انتقاد و تصفیۀ حساب سیاسی و اصولی چیزی است که ما به آن اعتقاد راسخ داریم. ولی آنچه که بعضی ازدوستان جعلی و پرده نشینان حرم، دربارۀ سکندری ها، بیدارها و دزدان و یاران دیگر می نویسند، نه تنها که به هیچ قانون و قواعد جور نمی آید که از لحاظ اخلاقی و حقوق انسانی نیز مورد نکوهش و بازخواست قرار می گیرد. توهین نامه نویسان و آدمهای پُشت خط و ده ها نوشته ای را که (اگر آن اراجیف را بتوان نوشته نامید،چون نوشتن از خود اخلاق می خواهد) در نظراتی که علیه هر گروهی می نویسند، مورد ارزیابی منصفانه قرار بدهیم به جز افتضاح و جاهلیت نوشته ها و حراج بد اخلاقی، رسوایی و زبونی نویسندگان آن، چیز دیگری را نمی توان از آن بیرون کشید. عصبانیت های تشدید شده عمدتآ ریشه در ناکامی هایی کلان قبلی دارد.

جناب آقای به اصطلاح احمدی بوزینه ی؛ حضرت فانی، این نسل گژدم را خوب شناخته است؛ خواهشاً از این به بعد نه به این وبلاگ بیا! نه نظر بده و نه هویت خود را که معلوم می کند از سر چه سفره پاکی نان خورده ای به دوستان نشان بده!

" نقش پای رفتگان او گم است                            این بلا شاید ز نسل گژدم است

می گزد هم خویش هم بیگانه را                           دست باید بست این دیوانه را"


گرمی شهری در نا کجا آباد زمان و مکان


براساس تعريفي كه از هويت شهري به دست آمد، براي تقويت هويت شهرگرمی بايد با نگاهي به خصايص ويژه فرهنگي و مكاني گرمی، محورهاي زير در دستور كاري كساني قرار گيرد كه درصدد شناخت و تعميق هويت شهري گرمی اند.

• تاثيرگذاري فرهنگ گذشت و ایثار بر فرهنگ و هويت شهري گرمی

• بازشناسي رويدادها و حوادث تاريخي شهر و همچنين بازشناسي شخصيت ها و چهره هاي اثرگذار در تاريخ شهر گرمی

• بررسي لهجه و زبان ،آيين ها، آداب و رسوم، بازيهاي بومي و مراسمهاي سنتي و اصيل گرمی

• شناساندن بافت ها و فضاهاي طبيعي و ديدني شهر

• اهتمام به آموزش شهروندان و آشنايي آنها با هويت تاريخي شهر و محلات مختلف

• ايجاد عناصر فرهنگي در شهر و محلات و توجه به عناصر ديگر تشكيل دهنده هويت شهر از جمله نما و منظره شهري

• گسترش گردشگري و استفاده از پتانسيل ها و ظرفيت هاي شهر با ايجاد زيرساخت ها و تاسيسات مورد نياز خصوصا ساخت هتل، سینما، فضای سبز، پارک و غیره

مهمان مهمی داشتم که از من خواست او را در شهر خودم بگردانم. برای اولین بار بود که چاله هایی را می دیدم که در خیابان های گرمی متبلور بود و مصالح ساختمانی که در پیاده رو ها ریخته است و راننده ها که ماشین خود را دوبله پارک کرده و رفته اند. انگار که مسئول همه ی این مشکلات خودم باشم، ذره ذره پیش مهمانم آب می شدم. شاید بگویید از قصد غرزورزی یا خدای نکرده دشمنی با کسانی این حرف را می زنم، اگر حرفم را باور ندارید مهمان عزیزتان را در شهر بگردانید. ببینید شهر شما باعث افتخارتان است یا آبروریزیتان.


ادامه مطلب...

رئیس منابع طبیعی گرمی : تجاوز به مراتع پایمال کردن حقوق اجتماعی است!


رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمی گفت: تجاوز و تعدی به منابع طبیعی و مواهب الهی بزرگ‌ترین خیانت به حقوق اجتماعی و عمومی جامعه است. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیروس سرحدی عصر امروز در جلسه ستاد اجرایی کارگروه توسعه بخش کشاورزی اظهار داشت: برخورد جدی با متجاوزان منابع طبیعی در سال‌های اخیر سبب شده است تا میزان تخریب و تهدید جدی این عرصه‌ها به حداقل برسد و یک حرکت مثبت و سازنده را در صیانت از عرصه‌های طبیعی و جنگلی شاهد باشیم.وی با یادآوری این‌که امسال نیز با همراهی دستگاه‌های متولی به ویژه یگان حفاظت منابع طبیعی، صیانت از عرصه‌ها و منابع خدادادی با جدیت و پشتکار خاص ادامه پیدا می‌کند، تصریح کرد: ضرورت دارد دست متجاوزان به اراضی ملی و مرتعی و همچنین جنگلی قطع شود تا سواستفاده‌های احتمالی به حداقل برسد.

سرحدی در ادامه سخنان خود ضرورت صدور اسناد مالکیت به دولتی را بر اراضی ملی و مرتعی یادآور شد و خاطر نشان کرد: ما تاکنون برای بخشی از این اراضی صدور سند را شاهد بودیم که واگذاری آن به متقاضیان منوط به طی مراحل اداری و قانونی است.این مسئول ظرفیت و مسافت مراتع گرمی را 100 هزار هکتار اعلام کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم برای تمامی این اراضی اسناد رسمی و دولتی دریافت کنیم.وی از واگذاری دو هزار و 500 هکتار از اراضی ملی گرمی به بخش کشاورزی و بهره‌برداران این حوزه خبر داد و اضافه کرد: این اراضی ملی در بخش‌های مرکزی، انگوت و موران گرمی است که از منابع آب کافی برخوردار بوده و امکان توسعه و رونق بیشتر وجود دارد.

به گزارش فارس، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمی گفت: در مناطقی که آب کافی برای کشت و زرع وجود نداشته باشد، می‌توان نسبت به اجرای طرح‌های تولید دام و طیور اقدام کرد.سرحدی در ادامه سخنان خود با یادآوری این‌که امسال توسعه بخش کشاورزی به عنوان زیرساخت تقویت تولید ملی در اولویت قرار گرفته است، افزود: منابع طبیعی بهترین سرمایه و ابزار در تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری است که می‌تواند شایسته‌ترین ابزار در تقویت و تولید ملی و رشد مؤلفه‌های اقتصادی متنوع باشد.وی تصریح کرد: ما با تمام توان در تحقق شعار امسال و توسعه بخش کشاورزی مصمم به برداشتن گام‌های مؤثر و اساسی هستیم تا در یک ظرفیت‌سازی مناسب بتوانیم اهدافمان را محقق کنیم.


تحلیلی در مورد مسکن مهر شهرستان گرمی


سخن گفتن در باب مسکن مهر بیهوده است اما سخنان فرماندار باعث شد چند خطی در این مورد بنویسم .اینکه جناب فرماندار این روزها از عدم تمایل متقاضیان سخن می گوید سخنی تازه نیست . این را باید در چندین جلسات که با حضور مقامات استانی و کشوری برگزار می شد می گفت . بنده از جمله کسانی بودم که از همان روز که تابلوی احداث مسکن مهر را در شهرک زدند اعتراض خودم را در آذرمغان اعلام کرده ام . نوشتم : مسئولان در انتخاب محل مسکن مهر به گرمی خیانت کردند ! نوشتم که مردم تمایلی به خرید یا ساخت مسکن در آنجا نخواهند داشت ! چون قبل از مسکن مهر تعاونی مسکن فرهنگیان گرمی این را تجربه کرد !

متأسفانه مسئولان آن زمان با ساخت و پاخت و به بهانه تأمین زمین مورد نیاز از ازاضی ملی آنجا را انتخاب کردند که نتیجه اش را الان می بیند . مسکن مهری که قرار بود ۹۰۰ واحد ساخته بشود ! حالا به سخنان فرماندار توجه بفرمایید چند واحد در حال ساخت است . تازه میگویند پیمانکارش هم فرار کرده است ! یعنی آن واحدهای در حال اجرا هم راکد خواهد ماند !

در مقابل دیگر شهرهای کشور و استان را ملاحظه کنید مثلا جعفرآباد مثلا گیوی خلخال ... ببینید با درایت مسئولانش در چه جای ساخته می شود و در آستانه تحویل به متقاضیان است .

بنده در چندین مقاله نسبت به جایابی چنین پروژه های اشاره کرده ام و نوشته ام در هر زمانی هر مسئولی به نوبه خود به این شهر خیانت کرده است ! آن از دانشگاه آزادش که در گودال دیده می شود و آن هم مسکن مهرش . مگر نمی شد همان مسکن مهر را در اطراف شهر ساخت و یک محله کوچک بنا نهاد ؟ افسوس که کسی درددل گرمی را نمی شنود !!!!!!!

 


10 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در گرمی مغان صادر شد !


 رئیس اداره ثبت احوال گرمی از صدور 10 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در این شهرستان در سالجاری خبرداد.
توحید داوران در گفتگو با خبرنگار ایرنا جامعیت،غیرقابل جعل بودن ودارا بودن کدملی را از ویژگیهای شناسنامه مکانیزه عنوان کردوگفت:صدور این نوع شناسنامه و تعویض شناسنامه های قدیمی در گرمی تا 5 سال دیگر ادامه خواهد داشت.
وی تعداد ولادت ثبت شده در شهرگرمی و بخش های مرکزی و موران این شهرستان را تابهمن ماه امسال 1035 مورد اعلام کرد و افزود:شناسنامه های صادره برای نوزادان، مکانیزه می باشد.
وی تعداد ازدواج ثبت شده در شهر گرمی و بخش های مرکزی و موران را تابهمن ماه امسال 1083 مورد ذکر کرد.
گفتنی است اداره ثبت احوال بخش انگوت از گرمی جدا است ووقایع حیاتی آن بخش در اداره مربوطه ثبت می گردد.


سارقی در گرمی مغان به دام پلیس افتاد


فرمانده نیروی انتظامی گرمی از دستگیری یک سارق مغازه در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسین قاضیلو در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:این سارق با ورود به یک مغازه، 50 میلیون ریال وجه نقد را به سرقت برده بود.
وی افزود:با هوشیاری پلیس، سارق مذکور در مدت کمی شناسایی و دستگیر و وجه به سرقت رفته به صاحبش بازگردانده شد.
وی با اشاره به تلاش های بی وقفه ماموران نیروی انتظامی گرمی برای تامین امنیت عمومی منطقه، از شهروندان خواست با گزارش موارد مشکوک،به این نیرو، پلیس را در تامین آرامش و آسایش مردم یاری نمایند.


پروژه مسکن مهر گرمی مغان به توجه جدی مسئولان نیازمند است


رئیس اداره مسکن و شهرسازی گرمی از تعطیلی عملیات اجرایی پروژه مسکن مهر این شهرستان خبردادو توجه جدی مسئولین دلسوز را جهت اجرا وتکمیل آن خواستار شد.
محمد عظیم زاده در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:احتمال استعفای مدیرعامل پروژه،عدم تامین آورده شخصی مناسب از سوی متقاضی،ضعف مالی پیمانکار و ضعف در نظارت فنی از دلایل رکود یا تعطیلی عملیات اجرایی این پروژه می باشد.
وی بااشاره به اینکه اداره مسکن و شهرسازی گرمی نظارت عالی بر اجرای پروژه مسکن مهر این شهرستان را برعهده داردافزود:این پروژه از زمانبندی مراحل اجرایی عقب است.
گفتنی است پروژه مسکن مهر گرمی به مساحت 25 هزار متر مربع و شامل 174 واحد در شهرک ولیعصر عج گرمی در حال اجرا است و در حدود 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

لازم به ذکر است وضعیت مسکن مهر گرمی را سایر شهرستان های گرمی مقایسه نمایید و تفاوت را ببینید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱


باید و نبایدهای سه گانه در زندگی


 

سه چیز در زندگی ما ها هستند که . . .

۱- پایدار نیستند؛ رویاها ، موفقیت ها و شانس ها

۲- وقتی از کف رفتند باز نمی گردند؛ زمان ، گفتار و واقعیت

۳- ما را نابود می کنند؛ تکبر ، زیاده طلبی و عصبانیت

۴- انسانها را می سازد؛ کار سخت ، صمیمیت و تعهد

۵- در زندگی بسیار ارزشمند است؛ عشق ،اعتماد به نفس و دوستان

۶- هرگز نباید آنها را از دست داد؛ آرامش ، امید و صداقت

۷- مایه خوشبختی زندگی ماست؛ تجربه از دیروز ، استفاده از امروز و امید به فردا

۸- مایه تباهی زندگی ماست؛ حسرت دیروز ، اتلاف امروز و ترس از فردا

همیشه دلیل شادی کسی باش ، نه شریک شادی او وهمیشه شریک غم کسی باش ، نه دلیل غم او


سونآی والنتاین آذربایجان


یکی از دلایلی که رسم و رسومات خوب یا بد غربی ها وارد فرهنگ ما می شود عدم شناخت خودمان از پتانسیلهایی است که داریم.آنچه که خود یهترین و با مفهوم ترینش را داریم اما نمی دانیم.هیچکداممان هم گناهی نداریم .

واقعا در کدام برنامه تلوزیونی یا کدام نشریه در مورد سونای صبحت شده است. کدام پدر ومادری در این مورد با جوانان و نوجوانان خود صبحت کرده اند ویا به بیان یهتر با این قضیه اشنا هستند؟...


ادامه مطلب...

روز درختکاری در شهر گرمی، گرامی داشته شد


بمناسبت روز درختکاری با حضور جمعی از مسئولان شهری از جمله صحرایی فرماندار ، شکوهی شهردار ، بعضی از اعضای پست پرست، شورای شهر گرمی چندین اصله نهال در پارک ملت گرمی غرس شد .


امشب عجب غوغایی در گرمی بود!!!!!!!!


گرمی حضور مردم در خیابان های گرمی سرمای زمستان را کم رنگ کرد. عجب شوق و شور انتخاباتی امشب به پا بود!!! جای کسانی که نبودند بسیار خالی بود.

جمعیتی مثال زدنی در خیابان های گرمی موج می زدند! طرفداران حاج ولی اسماعیلی، میر قسمت موسوی و میرحمایت میرزاده با گرمی تمام کاندیدای مورد نظر را حمایت می کردند. اما چیزی که تعجب برانگیز بود و تا حدودی احزاب سیاسیون گرمی را غافلگیر کرد، چربش و قدرت نمایی طرفداران حاج ولی بر رقیب اصلی خود آقای موسوی بود!!!

زیرا علی رغم انتظار عمومی این تجمع هواداران اسماعیلی بود که بیشتر به چشم می آمد . البته از کنار تجمع عظیم طرفداران میرزاده هم نباید به راحتی عبور کرد، گویا حضور همزمان موسوی و میرزاده در عرصه انتخابات به تضعیف هر دو آنها منجر شده است.

با این محاسبات اولیه (البته در حد حرف) قدرت نمایی اسماعیلی بیشتر از سایر رقبا بود.

 


اسامی رسمی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده از حوزه گرمی/نصیری باز هم صلاحیت نگرفت!


بنا بر اعلام معاونت برگزاری انتخابات استان اردبیل،آقای نظرعلیان؛ براساس آخرین ابلاغیه شورای نگهبان در استان اردبیل از 94 نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی 69 نفر توانستند در حوزه های مختلف استان اردبیل تأیید صلاحیت بگیرند که تعداد افراد تأیید صلاحیت شده در حوزه های مختلف استان اردبیل به شرح زیر می باشد:

1-حوزه اردبیل، نیر، نمین و سرعین 32 نفر

2- حوزه پارس آباد و بیله سوار 15 نفر

3- حوزه مشکین شهر 9نفر

4- حوزه خلخال و کوثر 8 نفر

5- حوزه گرمی مغان 5 نفر

در حوزه شهرستان گرمی آقایان حسینی، میرزاده، خدادادی، اسماعیلی و موسوی در گام نهایی انتخابات، باهم رقابت خواهند کرد.

البته بحث کنار کشیدن آقای خدادادی به سود موسوی، دروغ است، زیرا آقای خدادادی در اول قصد حضور فعال در انتخابات را داشتند ولی بعد از رد صلاحیت شدن بد جوری بر آشفت و هدفش را تغییر داد و آن چیزی جز گرفتن صلاحیت از نظام نبود. و با توجه به عدم اقبال عمومی نسبت به خودش قصد درگیر شدن جدی در انتخابات را ندارد. لازم به ذکر است آقای موسوی در باب این مسأله به پیش آقای خدادای رفته و با نظر بی طرفی ایشان نسبت به سایر کاندیداها روبرو شده است. و این بود کل ماجرای بین آقای موسوی و خدادادی.

 از بابت تأیید نشدن صلاحیت آقای نصیری، تأسف خود را اعلام می داریم و هم از آقای نصیری و هم از طرفداران ایشان درخواست مشارکت جدی در انتخابات را داریم.

حامیان و طرفداران آگاه و فهیم آقای نصیری با بصیرت کامل انشاءاله در انتخابات حضوری سبز خواهند داشت و چشم دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و کشور عزیزمان را کور خواهند نمود.

منتظر بیانیه رسمی از طرف مهندس نصیری در جهت دفاع از رهبری، خون شهیدان و گرمی هستیم.


حضور حاج امیر قرداشخانی کاندیدای دور قبل مجلس در جلسه حاجی ولی اسماعیلی


با حضور حاج امیر (حسین) قرداشخانی کاندیدای دوره قبل مجلس در کنار آقای اسماعیلی و حمایت قاطع از وی، بار دیگر معادلات انتخاباتی گرمی به سود حاجی ولی اسماعیلی تغییر یافت.

جلسه ای که دیروز در هلال احمر شکل یافت آقای قراشخانی در ابتدای جلسه به منظور حمایت از آقای اسماعیلی مطالبی را ایراد نمودند که تیتر وار بدان ها اشاره می گردد.

۱- انشاءاله با دست هم دادن در ۱۲ اسفند بار دیگر به آقای اسماعیلی در حمایت از ادامه برنامه هایش با تمام وجود رأی بدهیم.

۲- اگر بعد از انقلاب اسلامی در هر دوره نمایندگی تنها یک کارخانه به گرمی می آمد اکنون این جوری فقر بر جامع ما حاکم نمی شد و این همه جوان بیکار و مهاجر نمی داشتیم.

۳- باتوجه به ارزیابی هایی که هم در موران، انگوت، بخش مرکزی و شهر گرمی انجام داده ام به نظر می رسد آقای اسماعیلی با اکثریت قاطع این دوره هم راهی مجلس خواهد شد. 

۴-  باتوجه به اینکه آقای اسماعیلی هم در سطح کشور و هم در سطح استان از نفوذ سیاسی بالایی برخوردار است، لذا کسانی که هم به این عزیز لطف دارند و هم به من ارادت ولطف دارند با تمام وجود برای انتخابات چنین فعالیتی خواهیم کرد که گویا من خودم در عرصه انتخابات هستم و برای خودم تبلیغات می کنم.

۵- از امروز که پیش آقای اسماعیلی آمدم و در امر انتخابات به او لبیک گفتم، هم در منطقه و هم در هرجایی که باشم چنان عمل خواهم کرد، مثل اینکه خودم وارد انتخابات شدم.

۶- با توجه به محدود بودن شهر گرمی، و چهره به چهره بودن افراد با یکدیگر بعضی از دوستان ما و  طرفداران ایشان نمی توانند نظر خود را آشکارا بیان کنند، لذا از دوستان خود و طرفداران ایشان  خواهش می کنم به صورت علنی و پرشور در صحنه باشند و اجازه یأس و ناامیدی را از مردم دور بدارند تا در ۱۲اسفند با رأی بالایی آقای اسماعیلی را باهم راهی مجلس کنیم.


میر حمایت میرزاده در لیست اصلاح طلبان قرار گرفت.


 

خبرگزاری فارس: لیست نهایی نامزدهای جبهه اصلاح طلبان معتدل برای انتخابات مجلس اعلام شد

خبری که بسیاری از سیاسیون گرمی را شگفت زده کرد. با اعلام رسمی اسامی مورد حمایت حزب اصلاح طلبان معتدل ،آقای میرزاده تنها کاندیدای مورد حمایت این حزب در استان اردبیل معرفی گردید.

جبهه اصلاح طلبان معتدل، فهرست نهایی نامزدهای خود در کشور را برای انتخابات مجلس نهم به شرح زیر اعلام کرد. در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب...

فرآیند انتخابات در اردبیل مکانیزه است/رای گیری الکترونیکی فقط در گرمی


اردبیل خبرگزاری مهر: سرپرست فن آوری و اطلاعات استانداری اردبیل گفت:فقط فرآیند انتخابات در تمامی شهرستانهای استان مکانیزه بوده و رای گیری به صورت کاغذی صورت می گیرد.

افشین سیدی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سیاستهای دولت و تصمیمات ستاد انتخابات کشور در خصوص برگزاری انتخابات مکانیزه تصریح کرد: مقرر شده فرایندهای انتخابات نهمین دوره مجلس در تمامی حوزه ها به صورت مکانیزه برگزار شود.

به گفته وی براین اساس تمام مراحل انتخابات اعم از تشکیل هئیت اجرایی و هیئتهای نظارت، ثبت نام کاندیداها، چرخه تائید صلاحیت کاندیداها،تعیین اعضا شعب و تائید صلاحیتها، بررسی شکایات، تجمیع آرا و تغییر مکان

حوزه انتخابی کاندیداها به صورت مکانیزه خواهد بود.سرپرست فن آوری و اطلاعات استانداری اردبیل در خصوص حوزه های انتخاباتیاستان اضافه کرد: در چهار حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، کوثر و خلخال، پارس آباد و بیله سوار و شهرستان مشگین شهر تمام فرایندها به صورت مکانیزه بوده و فقط رای گیری به صورت کاغذی خواهد بود.

وی تصریح کرد: اما در حوزه انتخابیه شهرستان گرمی علاوه بر این اینکه تمام فرآیندها به صورت مکانیزه است، مرحله رای گیری نیز برای اولین بار به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

سیدی در عین حال تعیین هویت رای دهندگان را در تمامی شهرستانها به صورت مکانیزه برشمرد و عنوان کرد: به همین دلیل ضروری است افراد در هنگام رای گیری کارت ملی و شناسنامه خود را به همراه داشته باشند.


وی با بیان اینکه این شیوه رای گیری برای اولین بار در حال اجرا است، از تمام شهروندان خواست با رعایت دقت و سعه صدر با مسئولان شعب در پیاده سازی صحیح این طرح همکاری کنند.

 


لیست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان در استان اردبیل قطعی شد.


اردبیل - خبرگزاری مهر: سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان استان اردبیل گفت: لیست نامزدهای انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان در پنج حوزه انتخابیه این استان قطعی شده و در آینده نزدیک اعلام می شود.

رئیس جبهه متحد اصولگرایان استان اردبیل از انتشار لیست نهایی نامزدهای انتخاباتی این جبهه در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان خبر داد.

حجت الاسلام مهدی نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: شورای تصمیم گیری جبهه متحد اصولگرایان استان اردبیل با بررسی سوابق و عملکرد تمام نامزدها، لیست نهایی خود را مشخص کرد.

وی با بیان اینکه جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری در این استان لیست مشترک دارند، اضافه کرد: لیست نامزدهای انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان از مجموع پنج حوزه انتخابیه این استان در چهار حوزه قطعی شده و پنجمین حوزه تا دو روز آینده اعلام می شود.

رئیس جبهه متحد اصولگرایان استان یادآور شد: براین اساس هم اکنون از حوزه انتخابیه شهرستانهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین منصور حقیقت پور، جواد صبور و مصطفی افضلی فرد به عنوان نامزدهای نهایی این دو جبهه در انتخابات حاضر خواهند شد

وی تصریح کرد: از حوزه انتخابیه شهرستان گرمی میرقسمت موسوی، از حوزه انتخابیه شهرستانهای خلخال و کوثر احمد شجاعی و از حوزه انتخابیه شهرستان مشگین شهر ولی ملکی در لیست جبهه متحد اصولگرایی و جبهه پایداری حضور خواهند یافت.

نوروزی عنوان کرد: شورای هماهنگی و تصمیم گیری این جبهه در حوزه انتخابیه شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و نامزد این جبهه در این شهرستانها تا دو روز آینده اعلام خواهد شد.

به گفته وی در انتخاب این افراد برای لیست جبهه متحد اصولگرایان عملکرد آنها به دقت مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و از میان افرادی که نسبت به نامزدهای دیگر اصلح تر بوده اند، لیست جبهه متحد اصولگرایان بسته شده است.

وی با بیان اینکه نامزدهای این جبهه بعد از سه مرحله گزینش انتخاب شده اند، متذکر شد: برای انتخاب نامزدهای انتخاباتی جبهه شاخصهایی با هزار و 100 امتیاز تعریف شده و هر نامزدی که بیشترین امتیاز را کسب کرد به لیست نهایی راه یافت.


اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده از حوزه گرمی در شورای نگهبان


 

بر اساس آخرین خبرها از منابع ذی خبر، همان ۴ نفر قبلی که توانسته بودند از هیأت اجرایی شهرستان و هیأت نظارت استان اردبیل تأییده صلاحیت خود را بگیرند، به همراه آقای خدادادی این بار هم توانستند مورد وثوق شورای نگهبان قانون اساسی قرار گیرند و برخلاف ادعاهای مختلف و جارو جنجال های فانتزی، اقایان نصیری و شکری  نتوانستند صلاحیت خود را اخذ کنند. آقای مدحی هم که از همان اول شرایط نمایندگی را احراز نکردند. خبرهای حضور آقای بخشی هم در انتخابات گرمی با تغییر حوزه انتخابی خود از تهران دروغ محض است زیرا ایشان هم همانند رفقای رد صلاحیت شده اش نتوانسته تا حالا صلاحیت خود را بگیرد. به نظر می رسد به احتمال نزدیک به حتم (قریب به یقین) رقابت نهایی انتخابات در حوزه شهرستان گرمی بین ۵ نامزد زیر خواهد بود. (البته شایعاتی مبنی بر حمایت آقای خدادادی از موسوی وجود دارد به نحوی که به نفع او کنار کشیده است ولی در این رابطه هیچ عکس العملی از جانب آقای خدادادی و طرفداران ایشان صورت نگرفته است.)

۱- اسماعیلی حاج ولی

۲- حسینی سید مصطفی

۳- خدادادی یعثوب

۴- میرزاده میرحمایت

۵- موسوی اصل حاج آقامیرقسمت


آخرین اخبار از اوضاع و احوال نامزدهای انتخاباتی حوزه گرمی


۱- آقای صمداله شکری به فحاشی های خود بر علیه اسماعیلی شدت بخشیده و با سخنان تفرقه افکنانه خود در اندیشه کاشتن دوباره تخم نفاق در منطقه است.

۲- آقای میرزاده؛ با تمسک به صداقت و درستی و ایجاد مدینه فاضله در سایه سار عدالت و شایستگی برای جوانان، در تلاش برای جلب نظر آنان است.

۳- آقای اسماعیلی با اشاره به عملکرد درخشان خود از ایجاد فضای تبلیغاتی مخرب توسط بعضی کاندیداها گلایه مند بوده و تقاضای رقابت دوستانه و برادرانه با دیگران را دارد.

۴- حاج آقا موسوی مثل همیشه با نطق جذاب خود، عملکرد جناح حاکم را زیر سؤال برده و درخواست اتحاد مردم برای رشد و شکوفایی منطقه را دارد.

۵- آقای حسینی پیشرفت گرمی را در گرو وجود مسئولان بومی، دلسوز و کاردان می داند که به جای پرداختن به عزل و نصب های بی مورد و کارهای حاشیه ای به موضوع اصلی جامعه یعنی محرومیت زدایی و ایجاد تحولی بنیادی در زمینه ی اشتغال بپردازند.

با توجه به شواهد موجود به نظر می رسد نامزدهای نهایی انخابات در حوزه گرمی همین افراد باشند چون از آقایان نصیری و خدادادی هیچ اقدامی در جهت برنامه های انتخاباتی صورت نمی گیرد. 


برچسب ها : انتخابات گرمی ,

حضور میرقسمت موسوی اصل و حاجی ولی اسماعیلی در راهپیمایی 22بهمن گرمی


آقایان حجت الاسلام میر قسمت موسوی، حاج ولی اسماعیلی، صمد شکری و میر حمایت میرزاده (کاندیداهای نمایندگی)در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر گرمی در کنار سایر اقشار ملت فهیم منطقه حضور یافتند.

 

نکته قابل توجه در این مراسم حضور گسترده اهالی روستاهای قره یاتاق و اله سر و افرادی از طایفه ی  مددلو در کنار موسوی بود، حاج ولی در جمع دانشگاهیان گرمی(اساتید و کارکنان دانشگاه های آزاد و پیام نور) به راهپیمایی پرداخت.آقای شکری هم در کنار عده قلیلی از اهالی محله سرچشمه، در این مراسم مشاهده می شد.


مشروح سخنرانی حاج ولی اسماعیلی در همایش بزرگ منزل آقای نورالدین موسوی


مراسمی که بسیاری از معادلات را بر هم زد. دیروز پس از بر گزاری مراسمی با شکوه در منزل حاج نورالدین موسوی یار دیرین دایی آقای اسماعیلی بسیاری از حرف و حدیث ها مبنی بر روی گردانی آقای موسوی از یاران انتخاباتی قدیمیش، به یأس و نا امیدی برای رقبای حاج ولی تبدیل شد!

این جلسه انتخاباتی با حضور همه یاران دیرین حاج فیروز احمدی، میهمانانی از تهران، اردبیل و بخشهای انگوت و موران و بعضی از رؤسای ادارات و بعضی ازاعضای شورای شهر گرمی، اساتید دانشگاه ها و فرهنگیان گرمی برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن آغاز شد و پس از آن آقای ابراهیم زاده سردبیر نشریه وطن امروز و پژوهشگر حوزه الهیات و مسائل دینی روزنامه رسالت به ایراد صحبت پرداختند. در ادامه آقای فیروز داودی شاعر شهیر منطقه با شعری ترجیع بند در وصف حاج ولی اسماعیلی حاضران را به فیض رساند، آخرین سخنران جلسه آقای اسماعیلی بود که به تشریح کامل عملکرد خود در سه سال و نیم دوران نمایندگی پرداخت که که در ادامه مطلب مو توانید بخوانید.

سر خط سخنان

۱-تشکر از آقای موسوی به خاطر پایان دادن به شایعات

۲- تدوین سند توسعه شهرستان گرمی

۳- حمایت و ایجاد کارخانه های صنعتی و تبدیلی و احداث سدها و سیلو

۴- تعریف پایاب سد عمارت از حوزه پارس آباد به گرمی

۵- تیز کردن دندان بعضی از کاندیداها به طرح های اجرا شده به منظور مصادره آنها به سود فامیل و اطرافیان خود

 

مشروح اخبار این مراسم را در ادامه مطلب ببینید!!!


ادامه مطلب...

مروری بر دیدگاه های مطرح شده کاندیدا ها در 2 روز اخیر


حجت الاسلام میر قسمت موسوی در انگوت بیان کردند که نماینده باید در سطوح کلان کشور نفوذ سیاسی داشته باشد و درد منطقه را به دست اندر کاران سطوح عالی نظام برساند. وی زمینه پیشرفت انگوت را در گرو اتحاد اهالی شهیر این منطقه دانسته و توسل به مقدسات  را در جهت جلب آرائ مردم، مورد نکوهش و مذمت قرار دادند.

آقای شکری در جلسه ای که در روستای انی برگزار شد دلایل عقب ماندگی منطقه را چنین بیان کرد؛ دلیل این همه عقب ماندگی در شهر ،خود ما هستیم چراکه با انتخاب ناصحیح و با توجه به قوم گرایی نماینده این شهر را انتخاب کرده ایم(یعنی زمانی که خاندان این عزیز کاندید با پای برهنه در مقابل آقایان احمدی و اسماعیلی سینه می زدند و یکی از عامیلن حضور و انتخاب آقای اسماعیلی در دوره قبل بودند) و با شدت بخشیدن به کاشتن تخم نفاق در منطقه . . .

در ادامه فرزند مغان حاج صمد بیان کرد که در انتخاب نماینده این شهر مهمترین ملاک کارنامه کاندیدا است و مردم بدور از هر نوع تعصب قومی و منطقه ای نماینده اصلح را انتخاب کنند.(قوم گرایی اصل گرمی بودن فعلاً به دلیل نیاز به مردم سایر بخش ها ممنوع است و توجه به کارنامه ای که در سایه عنایت حاج ولی و دایی عزیزش به اینجا رسیده و به علت عدم ارتقای آن از جانب آنها و عدم باج دهی در حال نزول است) کارنامه ای که اصلا ظرفیت آن را نداشتند.

حاج ولی اسماعیلی با انتقاد از رقبای خود مبنی بر اینکه به جای ارائه برنامه ها و یا عملکرد خود مرتباً او را مورد هجمه و انتقاد قرار می دهند، و با نادیده گرفتن عملکرد او در زمینه آبادانی روستاها و منطقه او را به شکل فجیعی تخریب می کنند. ایشان پیروی از ولایت فقیه را در زمان نیاز مهم دانسته و بیان می کند که حامی ولایت فقیه شدن در زمان فعلی افتخاری ندارد چرا که در جواب  هَل مِن ناصر یَنصُرنی رهبری در زمان فتنه و جریان انحرافی یا در مقابل ایشان ایستادند یا با سکوت به درخواست او پاسخ ندادند و حالا سنگ ولایت فقیه را بر سینه می زنند، او با بر شمردن تبعات سخنرانیش در مجلس بر علیه جریان انحرافی برای خود، خط رهبری و ولایت فقیه را تنها مسیر سیاسی خود معرفی کرده و هر جریانی را که با این خط زاویه پیدا کند آن را محکوم کرده و جزء اولین کسی خواهد بود که با آن مبارزه کند.

میر حمایت میرزاده با انتقاد از وضعیت موجود شهرستان گرمی اعلام نمودند : من از وضعیت کنونی راضی نیستم و این حالت رخوت و عقب ماندگی شایسته ی همشهریان و اهالی شهرستان گرمی نمی باشد. آمده ام تا معادلات کنونی شهرستان را تغییر دهم و فضایی نو و اخلاقی همراه با کار کارشناسی را در شهرستان به کمک مردم و اهالی شهر حاکم سازم . ایشان با انتقاد از وضعیت استخدام های صورت گرفته در شهر آن را فاقد سلامت کافی دانست . استاد میرزاده در ادامه مطالب صریح و روشن تری بیان نمودند : بر اساس بررسی هایی که از سوابق طرح ها به عمل آورده ام به این نتیجه رسیده ام که حداقل 40 طرح شاخص تصویب شده و بودجه ی مشخصی هم برا آنها تخصیص داده شده است ولی متاسفانه هیچ کدام عملی نشده اند . انشاالله بعد از موفقیت در عرصه انتخابات ترتیباتی را اتخاذ خواهیم کرد که اگر استخدامی در هر یک از ادارات شهر صورت گیرد قبلا به صورت عمومی اطلاع رسانی شود و اسامی قبول شده گان نیز بصورت اطلاعیه در مرکز شهر اعلام شود .

حاج سید مصطفی حسینی در جمع مردم محله ی تولون آباد شهرستان گرمی، این سوال را طرح کرد که آیا در چند سال اخیر در صورت نبود نماینده، دولت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برای این شهر کارهای عمرانی نظیر گاز کشی و احداث و نوسازی راه و ... را انجام نمی داد؟؛ ودر ادامه از بی اثر بودن حضور نماینده در رفع مشکلات اساسی منطقه که مردم با آنها دست به گربیانند، انتقاد کرد.

از بقیه کاندیداها خبرهای مهم مخابره نشده است به خصوص آقای نصیری که با آن ورود با شکوه به نظر می رسید گوی سبقت ا از بقیه رقبا برباید.

 


جلسه انتخاباتی حاج ولی اسماعیلی در شهرک ولیصر عج


نماینده مردم شریف مغان

در مجلس شورای اسلامی

 

 زمان: پنجشنبه  ۲۷/۱۱/۹۰

ساعت ۳۰/۸ امشب

 مکان: گرمی هلال احمر جنب سالن ۱۷ شهریور(قرمزی سالن)

 

منزل شخصی میربلال موسوی

با حضور اقشار مختلف مردم

 


جلسه انتخاباتی حاج میر قسمت موسوی اصل


نماینده اسبق مردم شریف مغان در مجلس شورای اسلامی

 

زمان: جمعه ساعت 20:3۰

مکان: گرمی ، عباسیه

منزل شخصی حاج کریم پاشایی

 

 

برای دیدن زمان ومکان جلسات جدید به صفحه نخست مراجعه نمایید و برای حمایت از موسوی در نظر سنجی شرکت نمایید


آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به روستای زنگیر شهرستان گرمی


امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ۹۰ با حضور فرماندار و نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی"آقای اسماعیلی" عملیات اجرایی آبرسانی به روستای زنگیر گرمی به صورت رسمی آغاز شد.

گفتنی است در صورت شرایط مناسب جوی و با توجه  به تخصیص کامل بودجه این طرح، عملیات اجرایی این طرح تا آغاز سال جدید به اتمام می رسد و اهالی روستای زنگیر از نعمت آب شرب پایدار برخوردار خواهند شد.منبع تأمین آب این طرح از مازاد آب شرب شهر گرمی است که در حال حاضر به روستاهای اظماره و قنبرلو کشیده می شود.

آب شرب پایدار از آرزوهای دیرینه مردم این روستا به شمار می رفت و بارها با وعده های آقای اسماعیلی در این زمینه مواجه بودند که بالاخره این امر با مساعدت استاندار اردبیل و پی گیری های نماینده و بخشدار محترم بخش مرکزی آقای ابراهیم زاده  محقق شد.

 صحرایی فرماندار گرمی در این مراسم گفت:برای اجرای این پروژه 1میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته وآب مورد نیاز آن به وسیله ی خط انتقال از تصفیه خانه آب شهر گرمی تامین خواهد شد.

با تبریک خدمت اهالی فهیم و زحمتکش روستای زنگیر


جدیدترین خبرها از انتخابات نمایندگی حوزه شهرستان گرمی


۱- با تأیید صلاحیت آقای نصیری یک موج انتخاباتی سه قطبی بین آقایان موسوی، اسماعیلی و نصیری شکل گرفته  است.

۲- در شرایط فعلی از مانور قدرتمند آقای موسوی خبری نیست، و آقای اسماعیلی در شرایط بهتری قرار دارد.

۳- آقای میرزاده، سید بزرگوار ما هم همچنان با چراغ خاموش و امیدوارانه حرکت می کند.

۳- شنیده ها حکایت از این دارد که عزیزان ما آقایان موسوی و نصیری بزرگوار در سخنرانی های خود هیچ اشاره ای به برنامه های آینده خود ندارند و مرتباً جناح حاکم را مورد حمله و مزمت قرار می دهند.

۴- آقای اسماعیلی با ارادت خاص و بیش از اندازه ای که به اطرافیان خود داشته به شخصیتی منفور در گرمی تبدیل شده است.

۵- طرفداران قسم خورده نصیری با آب تاب زیادی در سطح شهر سروصدا می کنند و خودشان را به طور حتم پیروز انتخابات می دانند.

۶- آقای حسینی هم با منظق خود به تبلیغات ادامه می دهد و بهتر است در مورد کاندیداهای دیگر با زبان تهدید و تخریب صحبت نکند.

۷- برنامه های عمرانی وعده داده شده آقای اسماعیلی، علی رغم شرایط بد جوی و با نزدیک شدن به انتخابات شدت زیادی گرفته است.

۸- ستاد تبلیغاتی آقای موسوی به گفته سایت خبری آقای نصیری پلمپ شده است.

۹- اسماعیلی از سپردن مدیریت و سایر قسمت های اداری دانشگاه آزاد گرمی، به نیروهای بومی خبر می دهد.

۱۰- حجء الاسلام موسوی رمز برون رفت منطقه از منجلاب فقر و رابطه سالاری را، در اتحاد مردم گرمی و انگوت می داند.

۱۱- آقای صمد شکری (مرد خاکستری انتخابات) هم با گرفتن صلاحیت خود، به فحاشی های خود بر علیه آقای اسماعیلی شدت فراوانی بخشیده است و همچنان تا آخرین لحظه به فکر باج خواهی است.

منتظر خبرهای جدید و درست ما باشید.


جلسه انتخاباتی حاج ولی اسماعیلی


نماینده مردم شریف مغان در مجلس شورای اسلامی

گرد همایی بزرگ اساتید و دانشجویان دانشگاه های گرمی برای افتتاح ستاد انتخاباتی حاج ولی اسماعیلی

چهار شنبه ۳ اسفند، ساعت۲۱ (۹شب)

در دفتر ارتباطی آقای اسماعیلی ، روبروی مسجد صاحب الزمان (عج)

برای مشاهده خبرهای انخاباتی گرمی از سایر مطالب سایت هم دیدن نمایید

لطفا در نظرسنجی شرکت بفرمایید و باز هم سری به ما بزنید.


فاز اول کارخانه شیر‌آلات گرمی تابستان آینده راه‌اندازی می‌شود


فرماندار شهرستان گرمی؛


مجتمع آبرسانی شهید باهنر گرمی به بهره‌برداری رسید


خبرگزاری فارس: در ششمین روز از ایام الله دهه فجر و با هدف بهره‌مندی اهالی 16 روستای شهرستان گرمی از آب شرب سالم، مجتمع آبرسانی شهید باهنر گرمی به بهره‌برداری رسید.


ادامه مطلب...

آخرین اخبار از تأیید صلاحیت آقای ناصر نصیری


بنا بر اعلام رسمی فخرالدین نصیری برادر آقای نصیری؛ وی توانسته صلاحیت خود را به طور حتم از شورای نگهبان بگیرد و با دریافت ابلاغ کتبی صلاحیت خود فردا یکشنبه به شهرستان گرمی می آید.

گفتنی است طرفداران آقای نصیری برای استقبال با شکوه از او برنامه های متعددی در نطر گرفته اند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- اعلام عمومی حضور وی در انتخابات با حراراتی مثال زدنی در سطح شهر

۲- سازماندهی نزدیک به ۲۰۰ ماشین برای رفتن به پیشواز وی

۳- آغاز استقبال رسمی از بخش انگوت برای مانور در سطح کل شهرستان

۴- ورود به شهر گرمی بعد از انجام برنامه های انگوت به همراه هواخواهان انگوتی که به نطر می رسد یک جمع بی نظیری در گرمی به وجود بیاورند.

توضیح معین؛نویسنده وبلاگ

یک هفته بعد از مخابره این خبر بنا به دلایل زیر به نظر می رسد مهندس ناصر نصیری از گرفتن صلاحیت خود نا امید شده و میدان رقابت را در همین ابتدای راه ترک کند!!!!!!!!

1-     عدم حضور آقای نصیری در راهپیمایی 22بهمن!

2-    عدم برگزاری جلسات تبلیغاتی که امروزه در بین سایر کاندیداها به اوج خود رسیده است.

3-    نبود شور و شوق سابق انتخاباتی طرفداران ایشان

4-    عدم اقدام عملی در جهت تعیین محلی برای هماهنگی برنامه های انتخاباتی (ستاد تبلیغات)

و مواردی که شما خواننده عزیز می توانید در قسمت *نظر بدهید* با آنها اشاره کنید یا این خبر را تکذیب نمایید.

توضیح امروز معین نویسنده باشی اوجا مغان؛ آقایان نصیری و شکری به طور قطع به یقین نتوانستند صلاحیت خود را بگیرند و انتخابات با حضور ۵ کاندید، اسماعیلی، خدادادی، حسینی، موسوی و میرزاده  برگزار خواهد شد.

امروز  ۲ اسفند؛ بنا بر اعلام معاونت برگزاری انتخابات استان اردبیل، براساس آخرین ابلاغیه شورای نگهبان در استان اردبیل از 94 نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی 69 نفر توانستند در حوزه های مختلف استان اردبیل تأیید صلاحیت بگیرند که تعداد افراد تأیید صلاحیت شده در حوزه های مختلف استان اردبیل به شرح زیر می باشد:

1-حوزه اردبیل، نیر، نمین و سرعین 32 نفر

2- حوزه پارس آباد و بیله سوار 15 نفر

3- حوزه مشکین شهر 9نفر

4- حوزه خلخال و کوثر 8 نفر

5- حوزه گرمی مغان 5 نفر

پس آقای نصیری در این دوره از انتخابات گرمی وداع زودرسی داشت،یادش گرامی باد.