close
تبلیغات در اینترنت
src="http://filmdoni.ir/kod/star.js"> فرهنگی

اتفاقات تقویمی آذربایجان، روزشمار شخصیت های آذر بایجانی در تقویم

  • تاريخ : دوشنبه 08 خرداد 1391
  • موضوع : سیاسی ,فرهنگی ,
  • بازديد : 1736

تقويم آذربايجان (ويرايش ارديبهشت 1391)

پژوهش و تنظيم:

پرويز شاهمرسي

Shahmarasi@Yahoo.com


فروردين (آغلارگولر):
1
فروردين- تولد حمزه اوغلو خشكنابي (نويسنده و فعال سياسي) در روستاي خشكناب بستان آباد به سال 1301[1]. تولد علي دايي (فوتباليست) در اردبيل به سال 1348. تولد عاشيق حسين تبريزي در 1310. تولد ربابه مرادوا (خواننده و بازيگر نقش ليلي در اپراي ليلي و مجنون) در اردبيل به سال 1309.
2 فروردين- تولد سليمان رحيموف (نويسنده) در 1279. تولد علي آقا آقايف (هنرمند و بازيگر نقش مشهدي عباد) در باكو به سال 1292.


ادامه مطلب...

نونهالان حافظ قرآن در گرمی مغان تجلیل شدند


در مراسمی از نونهالان حافظ قرآن در شهرستان گرمی تجلیل به عمل آمد. کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی گرمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:در این مراسم از 14 نونهال برتر طرح قرآنی(اقراء) با اهدای جوایزی تجلیل شد.
حسین پاشایی افزود:در اجرای طرح قرآنی (اقرا) 50 نونهال به منظور آموزش و حفظ سوره های کوچک قرآن مجید شرکت کرده بودند.وی افزود:این طرح با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و موسسه قرآنی دارالسلام گرمی اجراشد و با برگزاری آزمون نهایی،برترین های این طرح انتخاب گردیدند.
وی ادامه داد:اجرای طرح قرآنی (اقراء) با هدف آموزش،حفظ و انس نونهالان با کلام وحی ادامه خواهد داشت.سه ونیم سال پیش وقتی نماینده گرمی در بازدید و بررسی مشکلات روستاهای این شهرستان٬ نمایندگی را نوکری مردم توصیف می کرد شاید کمتر کسی باور می داشت که این ادعا از سر صدق باشد.

او در دیدار با موکلانش می گفت:( نمایندگی شان و جبروت ندارد٬ نماینده مجلس بودن یال وکوپال نمی خواهد٬ چهار سال دوره مجلس٬ به طرفه العینی خواهد گذشت٬ من برای خدمت و نوکری مردم با خدایم عهد کرده ام). گوش هایمان به جملاتش عادت کرده بود و تصور نمی کردیم که این سخنان تامل برانگیز از دل انسانی دلسوز٬ مردی بلند همت و نماینده ای بی ادعا بر زبان جاری شده باشد.

اما امروز انگشت تحیر بر دندان می گزیم و با حیرت می بینیم و می شنویم که ولی اسماعیلی در آخرین روز کاری اش از پروژه های مهم و درحال اجرایش بازدید می کند و بسان باغبانی سینه سوخته٬ شکوفه های به بار نشسته اش را به دیگران سفارش می کند و حقوق مردم را بر مسئولان گوشزد می نماید.

وی در آخرین ساعات نمایندگی اش ضمن افتتاح ۱۲۵ هکتار طرح باغات مثمره در روستاها و کلنگ زنی دو سالن ورزشی در مناطق انی و دیزج از سیلوی یکصد هزارتنی درحال تکمیل و ساختگاه سد سامبور بازدید به عمل آورد و در بررسی بخش آی سی یوی بیمارستان ولایت گرمی افتتاح آن را به منظور رفاه حال اهالی خواستار شد.

فرزند خلف دیار گرمی در دیدار با متولیان و مجریان طرح ها و پروژه های درحال اجرایش٬ از حجت السلام میرقسمت موسوی نماینده محترم دوره نهم گرمی به نیکی یاد کرد و مجریان طرح ها را به جدیت در تسریع و تکمیل کارهایشان فراخواند و گفت:در هر مسئولیتی که باشم از همکاری با نماینده گرمی و ارائه خدمت به همشهریانم مضایقه نخواهم کرد چرا که هرکجا باشم قلبم به شوق گرمی می طپد.

بلند باد همت مردان کوه پیکر و صداقت سنگری که درد و داغ مردم٬ خواب را از دیدگان نگرانشان می رباید و کوله بار مسئولیت را در تف نامهربانی ها بر دوش می کشند.

عیسی پاشاپور


شورای گسترش حوزه های علمیه کشور با تاسیس مدرسه علمیه برادران در گرمی مغان موافقت کرد


امام جمعه گرمی از موافقت اصولی شورای گسترش حوزه های علمیه کشور باتأسيس مدرسه علميه ولی عصر عج برادران در این شهرستان خبر داد.
حجت السلام والمسلمین یداله صفری در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:این موافقت بر اساس تقاضای تاسیس مدرسه علمیه برادران، از سوی دفتر امام جمعه گرمی و به استناد مصوبه شماره 616 شوراي عالي حوزه‌هاي علميه حاصل شده است.
وی افزود:حوزه علمیه ولیعصر عج خواهران گرمی در سال 1379 تاسیس شده،هم اكنون بیش از 130 طلبه دارد و تاكنون 68 دانش آموخته از این مركز علمی فارغ التحصیل شده است.
وی با اشاره به اشتیاق جوانان منطقه گرمی به تحصیل علوم حوزوی و تعدد مراکز آموزش عالی دراین شهرستان،اظهار امیدواری کرد با تاسیس مدرسه علمیه ویژه برادران،گام دیگری در راستای توسعه علمی منطقه گرمی برداشته شود.


داستان خوشبخت ترین آدم!


 پادشاهی پس از اینكه بیمار شد گفت: «نصف قلمرو پادشاهی ام را به کسی می دهم که بتواند مرا معالجه کند»
تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد، اما هیچ یک ندانست.
تنها یکی از مردان دانا گفت : که فکر می کند می تواند شاه را معالجه کند، اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید، پیراهنش را بردارید و تن شاه کنید، شاه معالجه می شود.
شاه پیک هایش را برای پیدا کردن یک آدم خوشبخت فرستاد. آن ها در سرتاسر مملکت سفر کردند ولی نتوانستند آدم خوشبختی پیدا کنند. حتی یک نفر پیدا نشد که کاملا راضی باشد.
آن که ثروت داشت، بیمار بود.
آن که سالم بود در فقر دست و پا می زد، یا اگر سالم و ثروتمند بود زن و زندگی بدی داشت. یا اگر فرزندی داشت، فرزندانش بد بودند.
خلاصه هر آدمی چیزی داشت که از آن گله و شکایت کند. آخرهای یک شب، پسر شاه از کنار کلبه ای محقر و فقیرانه رد می شد
که شنید یک نفر دارد چیزهایی می گوید.
« شکر خدا که کارم را تمام کرده ام. سیر و پر غذا خورده ام و می توانم دراز بکشم و بخوابم! چه چیز دیگری می توانم بخواهم؟»
پسر شاه خوشحال شد و دستور داد که پیراهن مرد را بگیرند و پیش شاه بیاورند و به مرد هم هر چقدر بخواهد بدهند.
پیک ها برای بیرون آوردن پیراهن مرد توی کلبه رفتند، اما مرد خوشبخت آن قدر فقیر بود که پیراهن نداشت!!!.

(۱۸۷۲)
لئو تولستوی


پنج ویژگی یک دوست خوب


پنج ویژگی یک دوست خوب

دوستى را شرايطى است و اگر همه اين شرايط در کسی نباشد او را دوست كامل نشمار و كسى كه ...

امام صادق عليه السّلام فرمود: دوستى را شرايطى است و اگر همه اين شرايط در کسی نباشد او را دوست كامل نشمار و كسى كه هيچ يك از اين شرايط در او نباشد در هیچ مرتبه از دوستی با او رفاقت نکن.
شرط اول آنكه پنهان و آشكارش براى تو يكى باشد.
دوم آنكه آراستگى تو را آراستگى خود بداند و سرافكندگى تو را سرافكندگى خودش.
سوم آنكه ثروت و مقام روحيه او را تغيير ندهد.
چهارم آنكه از آنچه در دسترس توانائى او است از تو دريغ ندارد
پنجم آنكه در سختيهاى روزگار تو را رها نكند.


مخالفت فرماندار شهرستان گرمی با بزرگترین طرح ملی کشاورزی منطقه !! ؟؟


آذرمغان : کشاورزی یکی از تکیه گاههای دولت برای اداره کشور می باشد و از محصولات کشاورزی بعنوان بعنوان فراورده های غیر نفتی یاد می کنند . در دنیا کشورهای هستند که با اتکا به محصولات کشاورزی هزینه های جاری خود را تأمین می نمایند . از این روز در کشور ما نیز با توجه به اهمیت این محصولات دولتها سعی کرده اند توجه ویژه ای بکنند هر چند فراز و نشیب های در این خصوص وجود دارد .

اطلاع یافتیم یکی از بزرگترین پروژه های کشاورزی که می تواند در توسعه منطقه و اشتغالزایی افراد که دغدغه دولت نیز هست نقش بسزایی داشته باشد بنابه دلایل نامعلوم راکد مانده است . این در حالی است این طرح در آستانه عملیاتی شدن و اجرا متوقف شده است . بدین جهت سراغ مجریان این طرح ملی رفتیم . اصغر آصفی مدیر عامل شرکت تعاونی مزرعه مجید شهرستان گرمی- که قبلا به نام شرکت تعاونی روستایی قاطریوران بود- بعنوان مجری این طرح چگونگی شکل گیری این شرکت تعاونی و اهداف آن را اینگونه تشریح نمود :

« با توجه به از رده خارج شدن آب سد گیلارلو از نظر مصارف خانگی و بلااستفاده ماندن آن ، عده از کشاورزان ( بیش از 137 خانوار ) آن منطقه جهت استفاده بهینه از آب آن سد طرح تحت فشار بارانی ثقلی پایاب سد را در سفر اول دکتر احمدی نزاد رئیس جمهوری اسلامی ایران درخواست نمودند و این طرح با درخواست اولیه 210 هکتاری از مدیرت جهاد کشاورزی انجام شد . پس از بررسی طرح درخواستی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی 200 هکتار دیگر نیز از سوی آنها به طرح قبلی افزوده شد و عنوان طرح ملی لقب گرفت و حدود 2 میلیون متر مکعب آب از آن سد به امر اختصاص یافت . برای اجرائی شدن این طرح کارگروه ویژه ی کشاورزی در استانداری اردبیل تشکیل گردید و بررسی این طرح ملی توسط مشاورین و کارشناسان جهادکشاورزی استان و با هزینه بیش از یک میلیارد ریال از نظر خاکشناسی و توپوگرافی بمدت 2 سال انجام گرفت . با دستور استاندار محترم و عنایت فرماندار وقت گرمی حاج کاظم دبیر و مدیریت وقت جهاد کشاورزی حاج فیروزمند تمام لوازم اجرائی این طرح با هزینه بیش از 40 میلیارد ریال خریداری و اکنون در حیاط جهاد کشاورزی شهرستان گرمی دپو شده است . اکنون که همه چیز برای نهایی کردن پروژه آماده است علیرغم مراجعات و مکاتبات مکرر فرماندار گرمی بنابه دلایل نامعلوم مخالفت می نماید . البته وی در هر مراجعه قول تشکیل کارگروه ویژه این طرح را می دهد اما تاکنون هیچ کاری نکرده اند . این در حالی است مقام معظم رهبری امسال را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ملی نامگذاری کرده و دکتر احمدی نژاد برای توسعه کشاورزی تأکید فراوان دارد . دلایل فرماندار گرمی برای عدم اجرای این طرح برای ما روشن نیست !! هر چند خواستار و پیگیر این دلایل هستیم اما به جایی نرسیده ایم »

- اینکه نماینده عالی دولت در شهرستان ( فرماندار ) به چه دلایلی از اجرایی شدن طرح ملی که مورد حمایت دولت دکتر احمدی نژاد هم هست ممانعت بعمل می آورد قابل تأمل و سوال برانگیز و کمی شک برانگیز است . طرحی که قرار است بیش از 137 خانواده از آن بهره مند شوند و مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند .

- پرسش دیگر این است اگر این طرح مقرون به صرفه نبود – که طبق نظر کارشناسان قابل اجراست – چرا بیش از یک میلیارد ریال از بیت المال برای مشاوره و تحقیق این پروژه صرف شده است ؟

- طرحی که اجرایی آن بدون بهره گیری از انرژی دیگر و بدون پمپاژ انجام خواهد شد چرا اجرا نگردد ؟

- چرا باید لوله های این طرح در حیاط جهاد کشاورزی گرمی زیر نور آفتاب قرار گیرد و از بین برود ؟

امید است مسئولان استان و کشور برای حل این معضل بزرگ گام مطلوبی را بردارند . تصاویر در لینک اصلی

حالا چند نکته در باب فرماندار عزیز گرمی!

۱- انسانی به لحظ اعتقادی پایین است! که به خودش مربوطهتصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۲- انصافا یکی از کارهای خوب و قابل تقدیرش این است که درب فرمانداری به روی همه باز است و هر کسی به راحتی می تواند با وی و همکارانش ملاقات کند!(من خودم این کارش را تحسین می کنم)

۳- به لحاظ کارایی ضعیف است و زیاد از بخشنامه ها و مسائل علمی روز مربتط با کارش آشنایی ندارد.  نایت اسکین

۴- بیشتر سلیقه ای عمل می کند تا ساختاری و علمی!

۵- در غذا خوردن و داشتن میل وافر به صرف غذا دست کمی از موسوی ندارد! دوست باز است و شدیدا حافظ منافع دوستاش است! نایت اسکین   

۶- در اینکه اجیرلو و شایسون است قضاوت با خودتون!

۷- به لحاظ سلسله مراتب اداری از مافوق های خود اساسی می ترسد و تحت هر شرایطی می خواهد نظر آنها را تأمین کند حتی به قیمت  مشکلات مردم!تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت
 پيچك » بخش تصاوير زيباسازی »
 سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۸- در انتخابات عرضه نداشت

۹- هارتا پورت زیادی می کند و همش الکی و کمی هم خوش هیکل است! Scared Smiley

۱۰- موسوی منتخب مردم به ریشش می خندد!

 


تجاوز ۳۰ جوان سیاهپوست به خبرنگار ایرانی


مرجان رستمی دو هفته پیش در راه بازگشت به خانه همراه خبرنگار دیگر دیوید فورستر مورد حمله و ضرب و شتم و تجاوز ۳۰ جوان سیاهپوست قرار گرفت…..


تجاوز ۳۰ جوان سیاهپوست به خبرنگار ایرانی+عکس


ادامه مطلب...

دستگیری ۴۵ دختر و پسر در تور مختلط


۴۵ دختر و پسر که در قالب تور مختلط کوهنوردی قصد سفر به ارتفاعات اطراف مشهد را داشتند، توسط مأموران پلیس امنیت اخلاقی خراسان رضوی دستگیر شدند.


ادامه مطلب...

بابك كيست و انگيزه اي قيام سرخ جامگان چيست؟


نام بابك, قيام بابك و نيز قلعه­ي بابك در چند سال اخير در مطبوعات آذربايجان, همچنين در مجامع دانشجويي و اجتماعات تركان ممالك ايران بيشتر مطرح شده, مجموعه­هاي شعر, منظومه­ها, رومانها, و كتابهاي تاريخي هم در اين زمينه منتشر مي­شوند. در نتيجه نظر اغلب اقشار جامعه به ­نام و قيام و قلعه­ي بابك معطوف گشته و سؤالهايي نيز درباره­ي قيام سرخ­جامگان, ( آل­گئييملي­لر) انگيزه و نتيجه­ي اين قيام در ذهنشان مطرح مي­گردد.
در چنين مرحله­اي قلم بدستاني هم ظهور كرده و با اظهار نظرهاي مختلف سعي مي­كنند, سؤالهاي مطروحه را پاسخ بدهند. آنان در نوشته­ها و اظهار نظرهايشان بعضاٌّ به منابعي هم استناد مي­كنند كه با توجه به لحن نويسندگان آن منابع, مغرضانه و جهت­دار بودن اظهاراتشان جاي ترديد باقي نمي­گذارد. به عبارت ديگر با توجه به اين منابع و بعضي از نظريه پردازي­ها, خواننده به خوبي مي­فهمد كه نويسنده بيشتر اغراض و خواسته­هاي دل­خود, يا نزديكان و فرمانفرمايان خود را در نظر گرفته است و به همين دليل هم اين آثار نه تنها هيچ قرابتي باهم ندارند, بلكه ناقض يكديگر هم مي­باشند.

به عبارتي روشنتر, عدّه­اي بابك را ضدّ عرب, عدّ­ه­اي ضدّ اسلام, عدّ­ه­اي پيرو آئين مزدكي, بعضي زردشتي, بعضي مسلمان و حتي مسلمان شيعه مذهب, معرفي كرده است. بعضي هم بابك را چهره­اي ضدّ اشغالگري و آزادي­خواهِ وطن پرور و نوعدوست نشان داده و هر كدام نيز براي اثبات اظهارات خود همانطور كه قبلاٌّ اشاره شد, اسنادي را ارائه داده­اند.

درپي مطرح شدن مسأله­ي بابك, عده­اي از قلم بدستان كه انگيزه­هاي مختلف دارند, سعي به سرپوش گذاشتن به آن, انحراف افكار جامعه و يا كمرنگ كردن موضوع مذكور پرداخته و با ارائه­ي نظرات نه چندان علمي و عقلي به خواسته­ي خود پاي مي­فشارند.

به نظر مي­آيد, در اين عصر ارتباطات حقيقت را بر مصلحت ترجيح دهيم و با پرداختن به سفسطه و يا سرپوش نهادن به واقعيتها, تنفّر نسل حاضر و آيندگان را به خود نخريم و خود را در زمرهً جهّال قرار ندهيم؛ بلكه سعي كنيم, بدور از عقايد و سلايق شخصي, وقايع تاريخي را آنچنان كه هست ارائه­ دهيم و يا از وارونه نشان دادن آنها خودداري كنيم. چنان فكر نكنيم كه ما مي­توانيم افكار عمومي را به خود معطوف داريم؛ زيرا ما داناتريم, بقية مردم نادانند!!! مطمئن باشيم كه هر كس ديگران را جاهل انگارد, در حقيقت جهت خود را آشكار مي­سازد.


ستارخان


ستتار خانێن

دوْغۇم تاريخي: 20 اوْكتيابر 1866-جێ ايل

دوْغۇم يئري: بيشك، قاراداغ خانلێغێ، ايران

وفاتێ: 17 نوْيابر 1914-جۆ ايل (48 ياشێندا)

وفات يئري: شاه عبدۆالعظيم، ري، تهران، ايران

آتاسێ: حاج حسن قاراداغێ

اۇشاغێ: معصومه؛ سۆلطان؛ يداللاه

ميلليتي: تۆرك

حياتێ

ستتار خان 1866-جي ايلده ايرانێن قاراداغ ويلايتينين بيشك كندينده تاجير عائله‌‌سينده آنادان اوْلمۇشدۇر.[1] 1905-1911-جي ايللرده باش وئرميش مشرۇطه حركاتێ ستتار خانێ بؤيۆك سركرده سويهسينه قالدێردێ. 1907-جي ايلده تبريزين اميرخيز ماهالێنێن آزادلێق فدائيلرينه رهبرليك ائدن ستتار خان نۆماييش ائتديرديگي قئيري-آدي قهرمانلێغێ و شجاعتي ايله آزادلێق فدائيلرينين سئويملي سركردهسينه چئوريلير.


حضور میرقسمت موسوی اصل به همراه سایر نمایندگان منتخب در منطقه عملیاتی


تصویری از دیدار منتخبین دوره نهم مجلس شورای اسلامی از مناطق عملیاتی جنوب کشور که چندی پیش برگزار شد.نکات جالبی که فقط در ایران می تواند اتفاق بیافتد!


روز دوشنبه، مورخه‌ ۱۰ مرداد ۱۳۹۰، این‌طرف عراق رمضون بود، اون‌طرف افغانستان رمضون، این‌وسط ایران شعبون.
توی تلویزیون دارن ۲ ساعت در مورد سرویس جاسوسی گوگل صحبت می‌کنند! آخر برنامه که میخواد پست الکترونیک بده آدرس جیمیل رو میده!
مجری 20:30 راس هشت و نیم اومده میگه: با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد بقیه اخبار رو بعد از اذان مغرب به سمع و نظر شما میرسونیم!
کارتون ساختن با موضوع جن و پری و فشار قبر و زندگی پس از مرگ! بعد پشت بسته اش نوشتن "مناسب برای گروه سنی 3 تا 7 سال"من گنده دیدمش ۳ ماه بغل مامانم خوابم نبرد!!
تو اتوبوس کتاب گذاشتن مجری از طرف می‌پرسه نظرتون راجع به این کار چیه؟ میگه خوبه، هوا گرمه تو اتوبوس باهاش خودمو باد میزنم!
طرف عروسیشو مختلط می‌گیره و توش مشروب سرو می‌کنه ولی تاکید عجیبی داره روی اینکه حتما عروسیش باید شب تولد یکی از ائمه برگزار شه!
رفتم داروخونه میگم پماد ضد خارش میخوام, یارو زیر لب میگه نیگا جوونای این مملکت حال ندارن خودشونو بخارونن!
امشب به خانمم میگم از پای سیستم پاشو میخام ایمیلامو چک کنم . میگه صداتو بیار پایین دیگه از روح الله داداشی که گنده تر نیستی !!!!
خواستگار اومده بابام میگه نمیدونم هر چی خودت میگی؟منم گفتم نه! میگه تو غلط کردی مگه بحرف توئه!
قيمت نون سنگك با ويندوز سون يكيه،
رفتم نمايندگي سايپا به مسئولش ميگم فرمون ماشين زياد صدا ميده، چه كار كنم؟ ميگه صداي ضبط رو زياد كن!


درد دل اینده ساز ایران عزیزمان ایا گوشی شنوایی هست


اگر بخواهیم دانشگاه آزاد گرمی رافقط از یک منظرکالبد شکافی کنیم . کافی یه سر به دانشجویان بزنید و ببینید با چه وضعی درس میخوانند. سطح علمی برخی از اساتید واقعا پایین هست و اکثر آنان در رشته های غیر تخصصی خودشان تدریس میکنند. هیچکس نیست به مشکلات دانشجویان رسیدگی کند . برنامه های کلاسی آنان تا ساعت 8:30 میباشد بدون اینکه امکانات رفاهی داشته باشد مجبوریم تا ساعت یادشده در دانشگاه بمانیم. بعضی از روزها بعضی از دانشجویان از شدت گرسنگی تحمل کلاس را ندارند . حتی ابتدایی ترین امکانات در آنجا نیست . تا ترم قبل البته در وسطهای ترم سلف سرویس نهار میداد. البته چه نهاری تا نخورید باور نمیکنید. تاریخ مصرف گوشتهای آنباور کنید از یکسال بیشتر هم گذشته. خلاصه سرتان را درد نیاورم. تو دانشگاه به اون بزرگی فقط سه کارمند جواب درست وحسابی به آدم میدادند که اخیرا آنها هم به دلایلی جواب سر بالا میدهند ویا اینکه خیلی راحت میگویند به ما ربطی ندارد. مهندس عبازاده چون معاون آموزشی شده ، دیگه عبازاده سابق نیست . سعیدی به علت اینکه پستش را عوض کردند و در جای بن بستی نشسته و با دانشجویان سرو کار ندارد. و آقازاده تا قبل از انتخابات دانشجویان هر مشکلی داشتند بیشتر سراغش میرفتند اعم از مشکلات دانشگاهی و خارج از دانشگاه ، اغلب حل میکردند ولی به جهت اختلاف با حراست دانشگاه سر مسئولیت امتحانات به کتابخانه تبعید شده است و الن گوشه گیر شده و کاری به کار کسی ندارد و در جواب دانشجویان فقط میگوید اگر کتابی لازم دارید من در خدمتتان هستم.. و مابقی کارکنان آدم را یاد فیلم مهران مدیری (قهوه تلخ )می اندازد. که هیچکس سر جای خود نیست . و رئیس هم بیشتر به فکر خودش هست تا دانشگاه. چون وضعیتش معلوم نیست بماند و یا برود.


در دفاع از کرامت انسانی، حریم شخصی و خانواده گی و اخلاق سیاسی


مطلبی را با عنوان" در دفاع از کرامت انسانی، حریم شخصی و خانوادگی و اخلاق سیاسی" در یکی از وبلاگ های مربوط به شهرستان گرمی(نگهبان گرمی) دیدم. از بس که تأثیرگذار و جذاب بود حیفم آمد شما کاربران عزیز آن را مطالعه نفرمایید! ضمن ستایش وصف ناپذیر از آن برای نویسنده آن آرزوی موفقیت دارم!

از ین بیغوله ها جز شب نروید                                   حدیث روشنی بر لب نروید

دل آئیه ها آتش گرفته                                              که اینجا غیر رنگ تب نروید

آقای به اصطلاح احمدی که همانند پیتدلی از این وبلاگ به اون وبلاگ می پری! و وبگردی را با ولگردی اشتباه گرفته ای! علت این همه سوزش و عقده ات را من نمی دانم ولی می فهمم هر چه دیگ سیاهه با نظرهایت، روی آنها را سفید می کنی.!

آقای اسمت هر چی است! یا هر کی هستی مگر تا حالا توهینی یا مثل شما فحشی ، ناسزایی برای کسی روا دانسته ایم که ایجوری ما را مورد اهانت قرار می دهی؟

بدبخت من از اینکه می گویم منتسب به گروهی نیستم، برای خودم نیست. زیرا به قول شما کسی ما را نمی شناسد و فقط ترسم از اینه که با انتساب این مطالب به کسی یا گروهی سوء ظنی نسبت به آنها در جامعه ایجاد نشود! تو شعور این حرفها را نداری که اینطوری برآشفته شده ای!

نسل جوانی که نه حزب بازی و نه جبهه بازی می شناسد اگر از روی نوشته ها و نظرات ما ها نسبت به گروه های سیاسی گرمی قضاوت کنند بدون شک گمان خواهند کرد که با جمعی از بد اخلاقان حرفه ای مواجه اند. آقای احمدی و عزیزانی که هر چه دوست دارند، نظر می دهند، مگر نمیدانند که داخل شدن در حریم شخصی افراد به معنای بی شخصیت کردن خود است. شاید نظر دهندگان فکر کنند که ما با چهره های پنهان و قلمهای جعلی مینویسیم و ما را کسی نمی شناسد. در حالی که بحث براین است که چرند نویسی و فحش نویسی دوره اش به پایان رسیده است و مخاطبین جوان از چنین نوشته هایی نفرت دارند فقط یک نسل مفلوج و معتاد به قدرت و رهبری از آن استفاده می کنند؛ کسانی که در طول تاریخ همیشه به دنبال پست ومقامی بوده اند و همیشه تیشه به ریشه گرمی زده اند و جغرافیای آن را پاره پاره کردند از این گونه لاطایلات تجاوزگرانه لذت میبرند. واژه ها و حقایق را در تشت رسوایی خود، جوشانده و ذوب می کنند.

صد حیف و هزار افسوس!

چگونه میتوان کسانی را که در داربست عصبانیت شان، اخلاق را حلق آویز، شرافت را در آینه شکست شان تیر باران و فرهنگ سیاسی را با بولدوزر استبداد شان زنده زنده زیر خاک می کنند؛ انقلابی، رفیق و یا دوست خطاب کرد و ناجی گرمی و ملت آن خواند؟، کسانی را که روشنگری و روشنفکری را در گشتارگاه اقتدار خود زیر ساطور خصم برده اند.

انتقاد و تصفیۀ حساب سیاسی و اصولی چیزی است که ما به آن اعتقاد راسخ داریم. ولی آنچه که بعضی ازدوستان جعلی و پرده نشینان حرم، دربارۀ سکندری ها، بیدارها و دزدان و یاران دیگر می نویسند، نه تنها که به هیچ قانون و قواعد جور نمی آید که از لحاظ اخلاقی و حقوق انسانی نیز مورد نکوهش و بازخواست قرار می گیرد. توهین نامه نویسان و آدمهای پُشت خط و ده ها نوشته ای را که (اگر آن اراجیف را بتوان نوشته نامید،چون نوشتن از خود اخلاق می خواهد) در نظراتی که علیه هر گروهی می نویسند، مورد ارزیابی منصفانه قرار بدهیم به جز افتضاح و جاهلیت نوشته ها و حراج بد اخلاقی، رسوایی و زبونی نویسندگان آن، چیز دیگری را نمی توان از آن بیرون کشید. عصبانیت های تشدید شده عمدتآ ریشه در ناکامی هایی کلان قبلی دارد.

جناب آقای به اصطلاح احمدی بوزینه ی؛ حضرت فانی، این نسل گژدم را خوب شناخته است؛ خواهشاً از این به بعد نه به این وبلاگ بیا! نه نظر بده و نه هویت خود را که معلوم می کند از سر چه سفره پاکی نان خورده ای به دوستان نشان بده!

" نقش پای رفتگان او گم است                            این بلا شاید ز نسل گژدم است

می گزد هم خویش هم بیگانه را                           دست باید بست این دیوانه را"


فرهنگ های مختلف چه روزی را “سال نو” می دانند؟!


سال نو روزی است که آغاز یک سال گاه ‌شماری جدید را رقم می زند، و در آن سال‌ شمارِ یک تقویم مشخص افزایش داده می شود. در بسیاری از فرهنگ‌ها، این رویداد را به مناسبت پایان سال قدیم و شروع سال جدید جشن می‌گیرند. سال نو پارسی، نوروز یکی از کهن ‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است که در کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان و بخش‌های دیگری از آسیای جنوبی و دیگر نقاط دنیا به عنوان روز اول سال جشن گرفته می شود. سال نو میلادی نیز در ۱ ژانویه هر سال اتفاق می‌افتد و بیشترین استفاده را در کشورهای دنیا دارد. در ۱ ژانویه ۱۶۰۰ میلادی، اسکاتلند اولین کشوری بود که ۱ ژانویه را به عنوان اولین روز سال اتخاذ کرد.
شهرهای زیادی در دنیا سال نو را جشن می گیرند. سال نو عموما همراه با آتش‌بازی، ساز و سرود و دیگر فستیوال‌ها جشن گرفته میشود. نوع، جشن و تاریخ سال نو در کشورهای مختلف مطابق به فرهنگ و تاریخ هر جامعه متفاوت است. در همه کشورها و فرهنگ ها سال نو به عنوان عید به نوعی خاص برگزار می شود. این گزارش می کوشد سال نو در فرهنگ های مختلف را مورد کنکاش قرار دهد:


ادامه مطلب...

نامزدی لیونل مسی با این خانم زیبا یا زشت


مسی در همه سال هایی بازیگری اش که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می شود، در زندگی خصوصی اش حاشیه نداشته است و تنها با دوست دختر قدیمی اش “آنتونلا روکوسو” دیده شده است ، آنها سرانجام نامزد کرده اند و به نظر می رسد به زودی با هم ازدواج خواهند کرد.

نامزد مسی


ادامه مطلب...

هشدار .......!!!!!!!!!


طبق آخرین یافته موسسه پزشکی آمریکا نوع سرطان جدید پوستی کشف شده است که عامل محرک و ایجاد کننده آن توسط اکسيد نيترو سيلور ایجاد می شود.

هنگامیکه کارتهای شارژ تلفن همراه را خریداری میکنید، قسمتی را که باید با ناخن بخراشید محتوی این ماده بوده که سرطان زا اعلام شده است.


لطفا خراشیدن را با پوست انگشتان یا ناخن انجام ندهید!!!!

>>>>>>>>>سلامت باشید


ازدواج همزمان مردی با ۴ دختر جوان !


مردی از اهالی افریقای جنوبی در اقدامی بی سابقه با برگزاری مراسمی همزمان با چهار دختر ازدواج کرد.

چند همسری که برای مردان در فرهنگ زولو در منطقه کوازولو ناتال افریقای جنوبی قانونی است شامل برگزاری مراسم ازدواج با لباس های سفید و مراسم سنتی است. جاکوب زوما رئیس جمهور افریقای جنوبی نیز که از قوم زولوهاست سه همسر دارد.

البته در چند همسری فقط زن نخست از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته می شود و او معمولا از زنان دیگر قدرت و اختیارات بیشتری دارد و به طور سنتی وی مسئولیت در کنار هم نگه داشتن خانواده را بر عهده دارد.


ادامه مطلب...

10 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در گرمی مغان صادر شد !


 رئیس اداره ثبت احوال گرمی از صدور 10 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در این شهرستان در سالجاری خبرداد.
توحید داوران در گفتگو با خبرنگار ایرنا جامعیت،غیرقابل جعل بودن ودارا بودن کدملی را از ویژگیهای شناسنامه مکانیزه عنوان کردوگفت:صدور این نوع شناسنامه و تعویض شناسنامه های قدیمی در گرمی تا 5 سال دیگر ادامه خواهد داشت.
وی تعداد ولادت ثبت شده در شهرگرمی و بخش های مرکزی و موران این شهرستان را تابهمن ماه امسال 1035 مورد اعلام کرد و افزود:شناسنامه های صادره برای نوزادان، مکانیزه می باشد.
وی تعداد ازدواج ثبت شده در شهر گرمی و بخش های مرکزی و موران را تابهمن ماه امسال 1083 مورد ذکر کرد.
گفتنی است اداره ثبت احوال بخش انگوت از گرمی جدا است ووقایع حیاتی آن بخش در اداره مربوطه ثبت می گردد.


پیام مهم


بنام خدا

تشکر و قدر دانی از حضور پرشور مردم و سخنرانی مهم حاج ولی اسماعیلی نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی

روز شنبه و در تاریخ ۲۰/۱۱/۹۰ ساعت ۱۱ صبح در مسجد جامع انگوت

روز شنبه و در تاریخ ۲۰/۱۱/۹۰ ساعت۱۶ (۴ عصر) در مسجد جامع گرمی


دلیل علاقه پسرها برای ازدواج با دختر بزرگتر


یک آسیب شناس گفت: طبق آمار، زندگی پسر با دختر بزرگتر از خود ادامه‌دار و پایدار نبوده و این ازدواج ها با مشکلات زیادی همراه است.
مصطفی اقلیما رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران گفت: در حال حاضر آمار ازدواج پسر با دختر بزرگتر از خود در جامعه رو به افزایش است. یکی از مهم ترین دلایل این امر را می توان شرایط و موقعیت مساعد مالی دختر خانم دانست.

این آسیب شناس و استاد دانشگاه افزود: طبق آمار، زندگی پسر با دختر بزرگتر از خود ادامه‌دار و پایدار نبوده و این ازدواج ها با مشکلات زیادی همراه است.


ادامه مطلب...

من رفتنی ام


اومد پيشم حالش خيلي عجيب بود فهميدم با بقيه فرق ميکنه
گفت :حاج آقا يه سوال دارم که خيلي جوابش برام مهمه
گفتم :چشم اگه جوابشو بدونم خوشحال ميشم بتونم کمکتون کنم
گفت: من رفتني ام!

گفتم: يعني چي؟

گفت: دارم ميميرم
گفتم: دکتر ديگه اي رفتی، خارج از کشور؟
۰
۰
۰
بقیه را در ادامه مطلب حتماً بخوانید
 
برای آنان که یادشون رفته من رفتنی ام ...
حرص می زنند و دیگران را می آزارند ... دوستان من هم رفتنی ام مرا ببخشید از صمیم قلب...


ادامه مطلب...

باید و نبایدهای سه گانه در زندگی


 

سه چیز در زندگی ما ها هستند که . . .

۱- پایدار نیستند؛ رویاها ، موفقیت ها و شانس ها

۲- وقتی از کف رفتند باز نمی گردند؛ زمان ، گفتار و واقعیت

۳- ما را نابود می کنند؛ تکبر ، زیاده طلبی و عصبانیت

۴- انسانها را می سازد؛ کار سخت ، صمیمیت و تعهد

۵- در زندگی بسیار ارزشمند است؛ عشق ،اعتماد به نفس و دوستان

۶- هرگز نباید آنها را از دست داد؛ آرامش ، امید و صداقت

۷- مایه خوشبختی زندگی ماست؛ تجربه از دیروز ، استفاده از امروز و امید به فردا

۸- مایه تباهی زندگی ماست؛ حسرت دیروز ، اتلاف امروز و ترس از فردا

همیشه دلیل شادی کسی باش ، نه شریک شادی او وهمیشه شریک غم کسی باش ، نه دلیل غم او


سونآی والنتاین آذربایجان


یکی از دلایلی که رسم و رسومات خوب یا بد غربی ها وارد فرهنگ ما می شود عدم شناخت خودمان از پتانسیلهایی است که داریم.آنچه که خود یهترین و با مفهوم ترینش را داریم اما نمی دانیم.هیچکداممان هم گناهی نداریم .

واقعا در کدام برنامه تلوزیونی یا کدام نشریه در مورد سونای صبحت شده است. کدام پدر ومادری در این مورد با جوانان و نوجوانان خود صبحت کرده اند ویا به بیان یهتر با این قضیه اشنا هستند؟...


ادامه مطلب...

این چند اس ام اس عاشقانه تقدیم شما/ البته انتخابات یادتان نره!!!!!!


ساقی و مطرب و می جمله مهیاست ولی

عیش بی یار نشود یار کجاست . . . ؟

من تنگ دلم یا که جهان تنگ شده

تیره بصرم یا افق این رنگ شده

گوش من بی حوصله بد میشنود

یا ساز طبیعت خشن آهنگ شده . . .

بیچاره آسمان …

دلش به خورشیدى خوش است که هر روز دورش میزند . . .

زیبایی عشق به سکوت است نه فریاد ، پس با تمام سکوتم دوستت دارم . . .

سر به هوا نیستم اما همیشه چشم به آسمان دارم

حال عجیبی ست دیدن همان آسمان

که شاید تو

دقایقی پیش به آن نگاه کرده ای . . .

بی انصاف این گره با یک نگاه تو باز میشد

دلم با تو بود

تو ولی سرد شدی

آنقدر سرد که به ناچار گرمایم را به تو بخشیدم

و تو به من تهمت سرد شدن زدی . . .

خانه های جدول زندگیم را دستان مهربانت یک به یک پر کرد

و رمز جدول چنین بود:

دوستم بدار . . .

هنوز هم…

از بین کارهای دنیا…

دل بستن به دلت بیشتر به دلم می چسبد . . .


» مد و آرایش در خیابان ‌های تهران !!! ( تصویری)


 

اگه از من بپرسید، واقعاً به نوبه خود از دیدن این عکس ها خجالت کشیدم و خودمان را شرمنده . .. .. .. دیدم. نظر شما در رابطه با عکس هایی را که در ادامه مطلب خواهید دید چه می تواند باشد؟

taknaz.ir at site


ادامه مطلب...

اس ام اس مخصوص ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع)


نور عترت آمد از آیینه ام / کیست در غار حرای دلم

رگ رگم پیغام احمد می دهد / دلم بوی محمد می دهد

میلاد پیامبر اکرم و امام صادق (ع) تهنیت باد

برای مشاهده اس ام اس ها به ادامه مطالب مراجعه بفرمایید. 


ادامه مطلب...

این عروسک های سینمای ایران تا کی می خواهند با آبروی خود وسینمای ایران بازی کنند؟!


آی عروسک های سینمای ایران حرمت فرزندان شهدای ایران عزیزمان را که نگه نمی دارید کاش حرمت میهمان نمی شکستید.


ادامه مطلب...

یادواره شهدای سه ماهه چهارم شهرستان گرمی در مسجد جامع


فرمانده تیپ 37 حضرت عباس(ع) استان اردبیل: خیره‌سری‌های آمریکا بصیرت ملت ایران را مضاعف کرده است.
خبرگزاری فارس: فرمانده تیپ 37 حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: خیره‌سری‌های آمریکا در 33 سال گذشته در عرصه مقابله با نظام اسلامی ما بر بصیرت و آگاهی ملت ایران افزوده و خود آنها را روز به روز در منجلاب نیستی فرو برده است.


ادامه مطلب...

مشروح سخنان مقام معظم رهبري در نماز جمعه اين هفته تهران


ايثار نيوز - مقام معظم رهبري در خطبه هاي امروز نماز جمعه اين هفته تهران كه به امامت ايشان برگزار شد فرمودند :‌ ظهور و حضور امام خميني(ره ) و تربيت اين انسان براي دوران ما تقدير خداوند بود.

                                          مشروح سخنان


چكيده‌اي ازگزيده بيانات مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي(مدظله‌العالي) درخصوص انتخابات


 مشاركت عمومي در اين انتخابات مهمتر از هر چيز ديگر است چرا كه نشان‌دهندة همبستگي ملي است و همبستگي ملي نيز كشور را در مقابل هرتوطئه‌اي مصون مي‌سازد, اما انتخاب نامزد اصلح نيز در ميان نامزدهاي صالحي كه صلاحيت آنها تاييد مي‌شود, داراي اهميت فراواني است.


هنر مردم اين است كه در انتخابات كسي را برگزينند كه به فكر دين و دنيا و فرهنگ ملت باشد و بتواند بار عظيم پيگيري اهداف مادي و معنوي نظام را بر دوش گيرد كه اين امر خطير, از عهده كسي برمي‌آيد كه با نشاط, پرحوصله, با همت, مقتدر و هوشمند باشد.

فرمایشات گوهر بار مقام معظم رهبری


اخلاق انتخاباتي از نگاه مقام معظم رهبري


به گزارش مشرق، شايد يکي از مقاطعي که شعار سياست ما عين ديانت ماست و ديانت ما عين سياست ماست بايد محقق شود در صحنه هاي انتخاباتي است. برخلاف نگاه هاي غربي به موضوع قدرت و روش هاي دستيابي به آن از نگاه اسلام هر شيوه اي براي دستيابي به قدرت پسنديده نيست بلکه اساس حضور هر فردي در عرصه قدرت بايد بر آمده از هدفي متعالي باشد و در اين راه نيز قواعد شرعي را رعايت نمود. در ذيل به بخشي ازبيانات مقام معظم رهبري در خصوص اخلاق انتخاباتي اشاره مي کنيم.


ادامه مطلب...

فاطمه معتمد آریاخودش را ارزان فروخت


پس از اتفاقات مختلف چون دست دادن بازیگر زن ایرانی با مدیران شرکت های خارجی جلوی دوربین ها در تهران و این اتفاق عجیب دیشب، باید به حال فردای سینمای ایران گریست.

باشگاه خبرنگاران، فاطمه معتمدآریا بازیگر سینمای ایران که طی سالهای اخیر با اقدامات و نظرات پرحاشیه خود توانسته بود نظر سینماگران غرب را به خود جلب کند، جایزه «هانری لانگ لوا» فرانسه را دریافت کرد.

مسئولان این جشنواره دلیل خود را برای اعطای این جایزه به بازیگری که در سالهای اخیر، فیلم قابل توجهی را بازی نکرده حفظ ارزش های فرهنگی حرفه بازیگری و تعهد و حفظ حرمت روح هنر سینما دانسته اند !

معتمدآریا پس از دریافت جایزه اش با کنایه گفت: همه ما امشب دلیلی مشترک برای با هم بودن داریم. بی آنکه بیاندیشیم به چه زبانی حرف می زنیم و در کدام کشور زندگی می کنیم و از کجای جهان به اینجا آمده ایم. بی آنکه بگوئیم در سرزمین مان سیاست مداران چه چیز را بین خودشان بده بستان می کنند !!!

 

وی که چندی قبل مشکل سینمای ایران را نداشتن برخی صحنه های و اتفاقات خاص (!) همچون بوسیدن زن و مرد توسط یکدیگر دانسته بود، بعد از بوسیده شدن توسط مجری مرد مراسم واکنشی جالب از خود نشان می دهد تا ظاهرا تاکید کند، مشکلات سینمای ایران در حال حل شدن است.

پس از اتفاقات مختلف چون دست دادن بازیگر زن ایرانی با مدیران شرکت های خارجی جلوی دوربین ها در تهران و این اتفاقت عجیب دیشب، باید به حال فردای سینمای ایران گریست./


13خطر در کمین ازدواج


خیلی وقت ها دختران و پسران جوان تصورات و باورهای غلطی در مورد ازدواج دارند و بر اساس این اندیشه های اشتباه دست به انتخاب همسر می زنند، اما بعد از مدت کوتاهی احساس شکست یا نارضایتی از زندگی مشترک پیدا می کنند.


ادامه مطلب...

هواپیمای شاهزاده سعودی با 70درصد طلا


آفتاب: انتشار تصویری از هواپیمای یکی از شاهزاده‌های سعودی در صفحات اینترنت که ۷۰ درصد داخل آن از طلا ساخته شده بود، در عربستان جنجال برانگیز شد.


ادامه مطلب...

مجنون و عشق الهیعکسی که شاید زندگیتونو متحول کنه!


دیروز رفته بودم بانک از حسابم پول بردارم......


ادامه مطلب...

سوءاستفاده تجزیه طلبان از احساسات هواداران تراکتورسازی تبریز


به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، "فرخ کاوه" کارشناس تلویزیون سلطنت طلب پارس با اشاره به فضای حاکم بر استادیوم فوتبال تبریز و شور و احساس هواداران تیم تراکتورسازی، گفت: «دولت های ترکیه و جمهوری آذربایجان به دنبال احیای حاکمیت عثمانی هستند و در همین راستا فعالیت های گسترده ای انجام می دهند تا بتوانند آذری زبان های ایران را با خود متحد و همراه کنند. به همین خاطر عده ای نفوذی را تحت پوشش توریست به ایران وارد می کنند و به بهانه هواداری از تیم تراکتورسازی تبریز آن ها را به ورزشگاه ها می فرستند که به زبان ترکی شعارهای نژادپرستانه و قوم گرایانه سر بدهند و با فرصت طلبی به فضای احساسی استادیوم دامن بزنند. بعضی از آن ها حتی در کمال وقاحت از تجزیه ایران می گویند و بر علیه فارس ها و یکپارچگی ایران شعار می دهند.»
وی در ادامه گفت: «برخی از تندروها در ترکیه و جمهوری آذربایجان خیال می کنند آذربایجان ایران مال آنهاست و باید از ایران جدا شود. یک جنبش موهوم تحت عنوان "جنبش آذربایجان" هم در بیرون از ایران جعل کرده اند و به اسم آذری ها خواهان جدایی از ایران هستند در حالی که دروغ می گویند و نماینده آن ها نیستند. آذربایجانی ها به هیچ وجه دوست ندارند از ایران جدا شوند زیرا همانند سایر اقوام ایرانی از لر و کرد و ترکمن و بلوچ و... خود را جزء مردم ایران می دانند.»


"امان ز لحظه ي غفلت که شاهدم هستي !"


چند روز پيش براي خريد شيريني به يک قنادي رفتم . پس از انتخاب شيريني ، براي توزين و پرداخت مبلغ آن به صندوق مراجعه کردم. آقاي صندوقدار مردي حدوداً ۵۰ ساله به نظر مي رسيد . با موهاي جوگندمي ، ظاهري آراسته ، صورتي تراشيده و به قول دوستان " فاقد نشانه هاي مذهبي!"
القصه… ، هنگام توزين شيريني ها ، اتفاقي افتاد عجيب غريب ! اتفاقي که سالهاست شاهدش نبودم . حداقل در شهر گناهان کبيره (تهران) مدتها بود که چنين چيزي را نديده بودم. آقاي شيريني فروش جعبه را روي ترازوي ديجيتال قرار داد، بعد با استفاده از جدول مقابلش وزن جعبه را از وزن کل کم کرد . يعني در واقع وزن خالص شيريني ها(NET WEIGHT) را به دست آورد. سپس وزن خالص را در قيمت شيريني ضرب کردو خطاب به من گفت: "۸۰۰۰ تومان قيمت شيريني به اضافه ۲۵۰تومان پول جعبه مي شودبه عبارت ۸۲۵۰ تومان "
نمي دانم مطلع هستيد يا خير! ولي ساير شيريني فروشيهاي شهرمان ، جعبه را هم به قيمت شيريني به خلق الله مي فروشند. و اصلاً راستش را اگر بخواهيد بيشترشان معتقدند که بيش از نيمي از سودشان از اين راه است. اما فروشنده مذکور چنين کاري نکرد. شيريني را به قيمت شيريني فروخت و جعبه را به قيمت جعبه. کاري که شايد درذهن شماي خواننده عادي باشد ولي در اين صنف و در اين شهر به غايت نامعمول و نامعقول !
رودربايستي را کنار گذاشتم و از فروشنده پرسيدم : " چرا اين کار را کرديد؟!! " ابتدا لبخند زد و بعد که اصرار مرا ديد ، اشاره کرد که گوشم را نزديک کنم . سرش را جلو آورد و با لحن دلنشيني گفت : " اعوذ بالله من الشيطان الرجيم. ويل للمطففين…" و بعد اضافه کرد : " واي بر کم فروشان! داد از کم فروشي! امان از کم فروشي!"
پرسيدم : " يعني هيچ وقت وسوسه نمي شويد؟!! هيچ وقت هوس نمي کنيد اين سود بي زحمت را…." حرفم را قطع مي کند : "چرا ! خيلي وقتها هوس مي کنم. ولي اين را که مي بينم…" و اشاره مي کند به شيشه ميز زير ترازو. چشم مي دوزم به نوشته زير شيشه : "امان ز لحظه غفلت که شاهدم هستي! "
چيزي درونم گر مي گيرد . ما کجاييم و بندگان مخلص خدا کجا ! حالم از خودم بهم مي خورد. هزاربار تصميم گرفته ام آدمها را از روي ظاهرشان طبقه بندي نکنم. به قول دوستم Label نزنم روي آدمها! ولي باز روز از نو و روزي از نو. راستي ما کم فروشي نمي کنيم؟ کم فروشي کاري ، کم فروشي تحصيلي ، گاهي حتي کم فروشي عاطفي !!!!!