close
تبلیغات در اینترنت
src="http://filmdoni.ir/kod/star.js"> سیاسی

اتفاقات تقویمی آذربایجان، روزشمار شخصیت های آذر بایجانی در تقویم

  • تاريخ : دوشنبه 08 خرداد 1391
  • موضوع : سیاسی ,فرهنگی ,
  • بازديد : 1737

تقويم آذربايجان (ويرايش ارديبهشت 1391)

پژوهش و تنظيم:

پرويز شاهمرسي

Shahmarasi@Yahoo.com


فروردين (آغلارگولر):
1
فروردين- تولد حمزه اوغلو خشكنابي (نويسنده و فعال سياسي) در روستاي خشكناب بستان آباد به سال 1301[1]. تولد علي دايي (فوتباليست) در اردبيل به سال 1348. تولد عاشيق حسين تبريزي در 1310. تولد ربابه مرادوا (خواننده و بازيگر نقش ليلي در اپراي ليلي و مجنون) در اردبيل به سال 1309.
2 فروردين- تولد سليمان رحيموف (نويسنده) در 1279. تولد علي آقا آقايف (هنرمند و بازيگر نقش مشهدي عباد) در باكو به سال 1292.


ادامه مطلب...


سه ونیم سال پیش وقتی نماینده گرمی در بازدید و بررسی مشکلات روستاهای این شهرستان٬ نمایندگی را نوکری مردم توصیف می کرد شاید کمتر کسی باور می داشت که این ادعا از سر صدق باشد.

او در دیدار با موکلانش می گفت:( نمایندگی شان و جبروت ندارد٬ نماینده مجلس بودن یال وکوپال نمی خواهد٬ چهار سال دوره مجلس٬ به طرفه العینی خواهد گذشت٬ من برای خدمت و نوکری مردم با خدایم عهد کرده ام). گوش هایمان به جملاتش عادت کرده بود و تصور نمی کردیم که این سخنان تامل برانگیز از دل انسانی دلسوز٬ مردی بلند همت و نماینده ای بی ادعا بر زبان جاری شده باشد.

اما امروز انگشت تحیر بر دندان می گزیم و با حیرت می بینیم و می شنویم که ولی اسماعیلی در آخرین روز کاری اش از پروژه های مهم و درحال اجرایش بازدید می کند و بسان باغبانی سینه سوخته٬ شکوفه های به بار نشسته اش را به دیگران سفارش می کند و حقوق مردم را بر مسئولان گوشزد می نماید.

وی در آخرین ساعات نمایندگی اش ضمن افتتاح ۱۲۵ هکتار طرح باغات مثمره در روستاها و کلنگ زنی دو سالن ورزشی در مناطق انی و دیزج از سیلوی یکصد هزارتنی درحال تکمیل و ساختگاه سد سامبور بازدید به عمل آورد و در بررسی بخش آی سی یوی بیمارستان ولایت گرمی افتتاح آن را به منظور رفاه حال اهالی خواستار شد.

فرزند خلف دیار گرمی در دیدار با متولیان و مجریان طرح ها و پروژه های درحال اجرایش٬ از حجت السلام میرقسمت موسوی نماینده محترم دوره نهم گرمی به نیکی یاد کرد و مجریان طرح ها را به جدیت در تسریع و تکمیل کارهایشان فراخواند و گفت:در هر مسئولیتی که باشم از همکاری با نماینده گرمی و ارائه خدمت به همشهریانم مضایقه نخواهم کرد چرا که هرکجا باشم قلبم به شوق گرمی می طپد.

بلند باد همت مردان کوه پیکر و صداقت سنگری که درد و داغ مردم٬ خواب را از دیدگان نگرانشان می رباید و کوله بار مسئولیت را در تف نامهربانی ها بر دوش می کشند.

عیسی پاشاپور


مقاله ای از وبلاگ ندای گرمی مغان


این مقاله درد دلی است با آقای موسوی نماینده مردم گرمی در مجلس اسلامی که در قالب یک نامه بسیار زیبا و جذاب به رشته تحریر در آمده است! مطمعنا دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود!

راستش برای یک نامه خودمانی نمیدانم از کجا باید شروع کنم و چطور باید جمله بندی ادبی را توام با زبان خودمانی بیاورم، جوری که جورچین کلمات رنگارنگ، نگاه منتظر حادثه دیده این مردم نیازمند را به زبان کلمه بازگو کند

برا مشاهده کامل مقاله روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

لینک مطلب


مخالفت فرماندار شهرستان گرمی با بزرگترین طرح ملی کشاورزی منطقه !! ؟؟


آذرمغان : کشاورزی یکی از تکیه گاههای دولت برای اداره کشور می باشد و از محصولات کشاورزی بعنوان بعنوان فراورده های غیر نفتی یاد می کنند . در دنیا کشورهای هستند که با اتکا به محصولات کشاورزی هزینه های جاری خود را تأمین می نمایند . از این روز در کشور ما نیز با توجه به اهمیت این محصولات دولتها سعی کرده اند توجه ویژه ای بکنند هر چند فراز و نشیب های در این خصوص وجود دارد .

اطلاع یافتیم یکی از بزرگترین پروژه های کشاورزی که می تواند در توسعه منطقه و اشتغالزایی افراد که دغدغه دولت نیز هست نقش بسزایی داشته باشد بنابه دلایل نامعلوم راکد مانده است . این در حالی است این طرح در آستانه عملیاتی شدن و اجرا متوقف شده است . بدین جهت سراغ مجریان این طرح ملی رفتیم . اصغر آصفی مدیر عامل شرکت تعاونی مزرعه مجید شهرستان گرمی- که قبلا به نام شرکت تعاونی روستایی قاطریوران بود- بعنوان مجری این طرح چگونگی شکل گیری این شرکت تعاونی و اهداف آن را اینگونه تشریح نمود :

« با توجه به از رده خارج شدن آب سد گیلارلو از نظر مصارف خانگی و بلااستفاده ماندن آن ، عده از کشاورزان ( بیش از 137 خانوار ) آن منطقه جهت استفاده بهینه از آب آن سد طرح تحت فشار بارانی ثقلی پایاب سد را در سفر اول دکتر احمدی نزاد رئیس جمهوری اسلامی ایران درخواست نمودند و این طرح با درخواست اولیه 210 هکتاری از مدیرت جهاد کشاورزی انجام شد . پس از بررسی طرح درخواستی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی 200 هکتار دیگر نیز از سوی آنها به طرح قبلی افزوده شد و عنوان طرح ملی لقب گرفت و حدود 2 میلیون متر مکعب آب از آن سد به امر اختصاص یافت . برای اجرائی شدن این طرح کارگروه ویژه ی کشاورزی در استانداری اردبیل تشکیل گردید و بررسی این طرح ملی توسط مشاورین و کارشناسان جهادکشاورزی استان و با هزینه بیش از یک میلیارد ریال از نظر خاکشناسی و توپوگرافی بمدت 2 سال انجام گرفت . با دستور استاندار محترم و عنایت فرماندار وقت گرمی حاج کاظم دبیر و مدیریت وقت جهاد کشاورزی حاج فیروزمند تمام لوازم اجرائی این طرح با هزینه بیش از 40 میلیارد ریال خریداری و اکنون در حیاط جهاد کشاورزی شهرستان گرمی دپو شده است . اکنون که همه چیز برای نهایی کردن پروژه آماده است علیرغم مراجعات و مکاتبات مکرر فرماندار گرمی بنابه دلایل نامعلوم مخالفت می نماید . البته وی در هر مراجعه قول تشکیل کارگروه ویژه این طرح را می دهد اما تاکنون هیچ کاری نکرده اند . این در حالی است مقام معظم رهبری امسال را سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ملی نامگذاری کرده و دکتر احمدی نژاد برای توسعه کشاورزی تأکید فراوان دارد . دلایل فرماندار گرمی برای عدم اجرای این طرح برای ما روشن نیست !! هر چند خواستار و پیگیر این دلایل هستیم اما به جایی نرسیده ایم »

- اینکه نماینده عالی دولت در شهرستان ( فرماندار ) به چه دلایلی از اجرایی شدن طرح ملی که مورد حمایت دولت دکتر احمدی نژاد هم هست ممانعت بعمل می آورد قابل تأمل و سوال برانگیز و کمی شک برانگیز است . طرحی که قرار است بیش از 137 خانواده از آن بهره مند شوند و مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند .

- پرسش دیگر این است اگر این طرح مقرون به صرفه نبود – که طبق نظر کارشناسان قابل اجراست – چرا بیش از یک میلیارد ریال از بیت المال برای مشاوره و تحقیق این پروژه صرف شده است ؟

- طرحی که اجرایی آن بدون بهره گیری از انرژی دیگر و بدون پمپاژ انجام خواهد شد چرا اجرا نگردد ؟

- چرا باید لوله های این طرح در حیاط جهاد کشاورزی گرمی زیر نور آفتاب قرار گیرد و از بین برود ؟

امید است مسئولان استان و کشور برای حل این معضل بزرگ گام مطلوبی را بردارند . تصاویر در لینک اصلی

حالا چند نکته در باب فرماندار عزیز گرمی!

۱- انسانی به لحظ اعتقادی پایین است! که به خودش مربوطهتصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۲- انصافا یکی از کارهای خوب و قابل تقدیرش این است که درب فرمانداری به روی همه باز است و هر کسی به راحتی می تواند با وی و همکارانش ملاقات کند!(من خودم این کارش را تحسین می کنم)

۳- به لحاظ کارایی ضعیف است و زیاد از بخشنامه ها و مسائل علمی روز مربتط با کارش آشنایی ندارد.  نایت اسکین

۴- بیشتر سلیقه ای عمل می کند تا ساختاری و علمی!

۵- در غذا خوردن و داشتن میل وافر به صرف غذا دست کمی از موسوی ندارد! دوست باز است و شدیدا حافظ منافع دوستاش است! نایت اسکین   

۶- در اینکه اجیرلو و شایسون است قضاوت با خودتون!

۷- به لحاظ سلسله مراتب اداری از مافوق های خود اساسی می ترسد و تحت هر شرایطی می خواهد نظر آنها را تأمین کند حتی به قیمت  مشکلات مردم!تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت
 پيچك » بخش تصاوير زيباسازی »
 سری پنجم www.pichak.net كليك كنيد

۸- در انتخابات عرضه نداشت

۹- هارتا پورت زیادی می کند و همش الکی و کمی هم خوش هیکل است! Scared Smiley

۱۰- موسوی منتخب مردم به ریشش می خندد!

 


بابك كيست و انگيزه اي قيام سرخ جامگان چيست؟


نام بابك, قيام بابك و نيز قلعه­ي بابك در چند سال اخير در مطبوعات آذربايجان, همچنين در مجامع دانشجويي و اجتماعات تركان ممالك ايران بيشتر مطرح شده, مجموعه­هاي شعر, منظومه­ها, رومانها, و كتابهاي تاريخي هم در اين زمينه منتشر مي­شوند. در نتيجه نظر اغلب اقشار جامعه به ­نام و قيام و قلعه­ي بابك معطوف گشته و سؤالهايي نيز درباره­ي قيام سرخ­جامگان, ( آل­گئييملي­لر) انگيزه و نتيجه­ي اين قيام در ذهنشان مطرح مي­گردد.
در چنين مرحله­اي قلم بدستاني هم ظهور كرده و با اظهار نظرهاي مختلف سعي مي­كنند, سؤالهاي مطروحه را پاسخ بدهند. آنان در نوشته­ها و اظهار نظرهايشان بعضاٌّ به منابعي هم استناد مي­كنند كه با توجه به لحن نويسندگان آن منابع, مغرضانه و جهت­دار بودن اظهاراتشان جاي ترديد باقي نمي­گذارد. به عبارت ديگر با توجه به اين منابع و بعضي از نظريه پردازي­ها, خواننده به خوبي مي­فهمد كه نويسنده بيشتر اغراض و خواسته­هاي دل­خود, يا نزديكان و فرمانفرمايان خود را در نظر گرفته است و به همين دليل هم اين آثار نه تنها هيچ قرابتي باهم ندارند, بلكه ناقض يكديگر هم مي­باشند.

به عبارتي روشنتر, عدّه­اي بابك را ضدّ عرب, عدّ­ه­اي ضدّ اسلام, عدّ­ه­اي پيرو آئين مزدكي, بعضي زردشتي, بعضي مسلمان و حتي مسلمان شيعه مذهب, معرفي كرده است. بعضي هم بابك را چهره­اي ضدّ اشغالگري و آزادي­خواهِ وطن پرور و نوعدوست نشان داده و هر كدام نيز براي اثبات اظهارات خود همانطور كه قبلاٌّ اشاره شد, اسنادي را ارائه داده­اند.

درپي مطرح شدن مسأله­ي بابك, عده­اي از قلم بدستان كه انگيزه­هاي مختلف دارند, سعي به سرپوش گذاشتن به آن, انحراف افكار جامعه و يا كمرنگ كردن موضوع مذكور پرداخته و با ارائه­ي نظرات نه چندان علمي و عقلي به خواسته­ي خود پاي مي­فشارند.

به نظر مي­آيد, در اين عصر ارتباطات حقيقت را بر مصلحت ترجيح دهيم و با پرداختن به سفسطه و يا سرپوش نهادن به واقعيتها, تنفّر نسل حاضر و آيندگان را به خود نخريم و خود را در زمرهً جهّال قرار ندهيم؛ بلكه سعي كنيم, بدور از عقايد و سلايق شخصي, وقايع تاريخي را آنچنان كه هست ارائه­ دهيم و يا از وارونه نشان دادن آنها خودداري كنيم. چنان فكر نكنيم كه ما مي­توانيم افكار عمومي را به خود معطوف داريم؛ زيرا ما داناتريم, بقية مردم نادانند!!! مطمئن باشيم كه هر كس ديگران را جاهل انگارد, در حقيقت جهت خود را آشكار مي­سازد.


ستارخان


ستتار خانێن

دوْغۇم تاريخي: 20 اوْكتيابر 1866-جێ ايل

دوْغۇم يئري: بيشك، قاراداغ خانلێغێ، ايران

وفاتێ: 17 نوْيابر 1914-جۆ ايل (48 ياشێندا)

وفات يئري: شاه عبدۆالعظيم، ري، تهران، ايران

آتاسێ: حاج حسن قاراداغێ

اۇشاغێ: معصومه؛ سۆلطان؛ يداللاه

ميلليتي: تۆرك

حياتێ

ستتار خان 1866-جي ايلده ايرانێن قاراداغ ويلايتينين بيشك كندينده تاجير عائله‌‌سينده آنادان اوْلمۇشدۇر.[1] 1905-1911-جي ايللرده باش وئرميش مشرۇطه حركاتێ ستتار خانێ بؤيۆك سركرده سويهسينه قالدێردێ. 1907-جي ايلده تبريزين اميرخيز ماهالێنێن آزادلێق فدائيلرينه رهبرليك ائدن ستتار خان نۆماييش ائتديرديگي قئيري-آدي قهرمانلێغێ و شجاعتي ايله آزادلێق فدائيلرينين سئويملي سركردهسينه چئوريلير.


اعتراض نمایندگان به رفتار رئیس​جمهور و متانت زیاد رئیس​مجلس


مجلس - اگرچه محمود احمدی نژاد از نمایندگان خواست تا به او نمره 20 بدهند ، اما بیش از 10 تذکر در پایان سخنان وی، نشان داد که او چنین نمره​ای نمی گیرد.

 

 

 

 


ادامه مطلب...

بیانیه 7 نماینده برای لغو سئوال از رئیس جمهور هدف «انتخاباتی» دارد


سخنگوی طراحان سوال از رئیس جمهور با اشاره به بیانیه 7 تن از نمایندگان تهران برای تغییر نحوه بررسی سوال از رییس جمهور گفت: به اعتقاد من نظر نمایندگان صادرکننده بیانیه‌ مبنی بر تغییر نحوه سوال از رییس جمهور بیشتر رنگ و بوی انتخاباتی برای دور دوم انتخابات تهران دارد.


 

مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی در مورد بیانیه 7 تن از نمایندگان تهران مبنی بر تغییر نحوه بررسی سوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس گفت:‌ اعتقاد ما بر این است که مجلس بنابر سوگندی که خورده باید رسالت خود را انجام دهد که سوال از وزرا و رئیس جمهور در خصوص تخلفات‌شان نیز یکی از این وظایف است


ادامه مطلب...

هاشمي رفسنجاني: روزي به بهشتي گفتم بااين همه تهمت چه مي كني؟گفت:آسياب به نوبت


آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به کنگره بزرگداشت شهیدبهشتی که پایگاه اطلاع رسانی دفتر آثارآن شهید منتشر کرده،نوشته است:


ادامه مطلب...

اهانت به خاتمی با انتشار تصویر سنگ قبر او


سید محمد خاتمیاحزاب و شخصیت‌ها - خشم اپوزیسیون از حضور سیدمحمدخاتمی در انتخابات 12 اسفند ادامه دارد.

 

برخی سایتهای وابسته به اپوزیسیون در اقدامی توهین آمیز ، عکس سنگ قبر خیالی وی را منتشر کرده اند.


امشب عجب غوغایی در گرمی بود!!!!!!!!


گرمی حضور مردم در خیابان های گرمی سرمای زمستان را کم رنگ کرد. عجب شوق و شور انتخاباتی امشب به پا بود!!! جای کسانی که نبودند بسیار خالی بود.

جمعیتی مثال زدنی در خیابان های گرمی موج می زدند! طرفداران حاج ولی اسماعیلی، میر قسمت موسوی و میرحمایت میرزاده با گرمی تمام کاندیدای مورد نظر را حمایت می کردند. اما چیزی که تعجب برانگیز بود و تا حدودی احزاب سیاسیون گرمی را غافلگیر کرد، چربش و قدرت نمایی طرفداران حاج ولی بر رقیب اصلی خود آقای موسوی بود!!!

زیرا علی رغم انتظار عمومی این تجمع هواداران اسماعیلی بود که بیشتر به چشم می آمد . البته از کنار تجمع عظیم طرفداران میرزاده هم نباید به راحتی عبور کرد، گویا حضور همزمان موسوی و میرزاده در عرصه انتخابات به تضعیف هر دو آنها منجر شده است.

با این محاسبات اولیه (البته در حد حرف) قدرت نمایی اسماعیلی بیشتر از سایر رقبا بود.

 


اسامی رسمی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده از حوزه گرمی/نصیری باز هم صلاحیت نگرفت!


بنا بر اعلام معاونت برگزاری انتخابات استان اردبیل،آقای نظرعلیان؛ براساس آخرین ابلاغیه شورای نگهبان در استان اردبیل از 94 نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی 69 نفر توانستند در حوزه های مختلف استان اردبیل تأیید صلاحیت بگیرند که تعداد افراد تأیید صلاحیت شده در حوزه های مختلف استان اردبیل به شرح زیر می باشد:

1-حوزه اردبیل، نیر، نمین و سرعین 32 نفر

2- حوزه پارس آباد و بیله سوار 15 نفر

3- حوزه مشکین شهر 9نفر

4- حوزه خلخال و کوثر 8 نفر

5- حوزه گرمی مغان 5 نفر

در حوزه شهرستان گرمی آقایان حسینی، میرزاده، خدادادی، اسماعیلی و موسوی در گام نهایی انتخابات، باهم رقابت خواهند کرد.

البته بحث کنار کشیدن آقای خدادادی به سود موسوی، دروغ است، زیرا آقای خدادادی در اول قصد حضور فعال در انتخابات را داشتند ولی بعد از رد صلاحیت شدن بد جوری بر آشفت و هدفش را تغییر داد و آن چیزی جز گرفتن صلاحیت از نظام نبود. و با توجه به عدم اقبال عمومی نسبت به خودش قصد درگیر شدن جدی در انتخابات را ندارد. لازم به ذکر است آقای موسوی در باب این مسأله به پیش آقای خدادای رفته و با نظر بی طرفی ایشان نسبت به سایر کاندیداها روبرو شده است. و این بود کل ماجرای بین آقای موسوی و خدادادی.

 از بابت تأیید نشدن صلاحیت آقای نصیری، تأسف خود را اعلام می داریم و هم از آقای نصیری و هم از طرفداران ایشان درخواست مشارکت جدی در انتخابات را داریم.

حامیان و طرفداران آگاه و فهیم آقای نصیری با بصیرت کامل انشاءاله در انتخابات حضوری سبز خواهند داشت و چشم دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و کشور عزیزمان را کور خواهند نمود.

منتظر بیانیه رسمی از طرف مهندس نصیری در جهت دفاع از رهبری، خون شهیدان و گرمی هستیم.


میر حمایت میرزاده در لیست اصلاح طلبان قرار گرفت.


 

خبرگزاری فارس: لیست نهایی نامزدهای جبهه اصلاح طلبان معتدل برای انتخابات مجلس اعلام شد

خبری که بسیاری از سیاسیون گرمی را شگفت زده کرد. با اعلام رسمی اسامی مورد حمایت حزب اصلاح طلبان معتدل ،آقای میرزاده تنها کاندیدای مورد حمایت این حزب در استان اردبیل معرفی گردید.

جبهه اصلاح طلبان معتدل، فهرست نهایی نامزدهای خود در کشور را برای انتخابات مجلس نهم به شرح زیر اعلام کرد. در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب...

اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده از حوزه گرمی در شورای نگهبان


 

بر اساس آخرین خبرها از منابع ذی خبر، همان ۴ نفر قبلی که توانسته بودند از هیأت اجرایی شهرستان و هیأت نظارت استان اردبیل تأییده صلاحیت خود را بگیرند، به همراه آقای خدادادی این بار هم توانستند مورد وثوق شورای نگهبان قانون اساسی قرار گیرند و برخلاف ادعاهای مختلف و جارو جنجال های فانتزی، اقایان نصیری و شکری  نتوانستند صلاحیت خود را اخذ کنند. آقای مدحی هم که از همان اول شرایط نمایندگی را احراز نکردند. خبرهای حضور آقای بخشی هم در انتخابات گرمی با تغییر حوزه انتخابی خود از تهران دروغ محض است زیرا ایشان هم همانند رفقای رد صلاحیت شده اش نتوانسته تا حالا صلاحیت خود را بگیرد. به نظر می رسد به احتمال نزدیک به حتم (قریب به یقین) رقابت نهایی انتخابات در حوزه شهرستان گرمی بین ۵ نامزد زیر خواهد بود. (البته شایعاتی مبنی بر حمایت آقای خدادادی از موسوی وجود دارد به نحوی که به نفع او کنار کشیده است ولی در این رابطه هیچ عکس العملی از جانب آقای خدادادی و طرفداران ایشان صورت نگرفته است.)

۱- اسماعیلی حاج ولی

۲- حسینی سید مصطفی

۳- خدادادی یعثوب

۴- میرزاده میرحمایت

۵- موسوی اصل حاج آقامیرقسمت


اصلاح‌طلبان در انتخابات آخر می‌شوند/جریان وابسته به احمدی‌نژاد و مشایی بیشترین کرسی مجلس را به دست م


فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جریان وابسته به احمدی‌نژاد و مشایی در انتخابات مجلس نهم ۱۰۰ کاندیدا دارند و بیشترین کرسی‌های مجلس را به دست خواهند آورد.


ادامه مطلب...

پایان اعلام نتایج تایید صلاحیت‌ها؛ آمار تایید صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس نهم


سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اینکه فرمایشات رهبری در مورد تایید صلاحیت‌ها برای شورای نگهبان لازم‌الرعایه است از تایید صلاحیت حدود 3 هزارو 400 نفر از ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی که حدد 70 درصد نامزدها هستند خبر داد.

سایت این خبر


خبرهایی ازآخرین آرایش سیاسی مهره های انتخاباتی احزاب مختلف کشور


 

اسامی و سوابق اصول گرایانانی از حضور در جبهه متحد اصول گرایان بازماندند.

علت عدم حضور مطهری، کاتوزیان و عباسپور در جبهه متحد

27 نامزد جبهه پایداری در تهران قطعی شد/ لیست 30 نفره به‌زودی منتشر می‌شود

لیست قطعی جبهه مردم‌سالاری تا 27 بهمن مشخص می‌شود

حضور نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در سایر لیست‌های انتخاباتی مشکلی ندارد

علت عدم حضور مطهری، کاتوزیان و عباسپور در جبهه متحد

داوطلبان ردصلاحیت شده توسط شورای نگهبان می‌توانند شکایت خود را ارائه کنند


آخرین اخبار از اوضاع و احوال نامزدهای انتخاباتی حوزه گرمی


۱- آقای صمداله شکری به فحاشی های خود بر علیه اسماعیلی شدت بخشیده و با سخنان تفرقه افکنانه خود در اندیشه کاشتن دوباره تخم نفاق در منطقه است.

۲- آقای میرزاده؛ با تمسک به صداقت و درستی و ایجاد مدینه فاضله در سایه سار عدالت و شایستگی برای جوانان، در تلاش برای جلب نظر آنان است.

۳- آقای اسماعیلی با اشاره به عملکرد درخشان خود از ایجاد فضای تبلیغاتی مخرب توسط بعضی کاندیداها گلایه مند بوده و تقاضای رقابت دوستانه و برادرانه با دیگران را دارد.

۴- حاج آقا موسوی مثل همیشه با نطق جذاب خود، عملکرد جناح حاکم را زیر سؤال برده و درخواست اتحاد مردم برای رشد و شکوفایی منطقه را دارد.

۵- آقای حسینی پیشرفت گرمی را در گرو وجود مسئولان بومی، دلسوز و کاردان می داند که به جای پرداختن به عزل و نصب های بی مورد و کارهای حاشیه ای به موضوع اصلی جامعه یعنی محرومیت زدایی و ایجاد تحولی بنیادی در زمینه ی اشتغال بپردازند.

با توجه به شواهد موجود به نظر می رسد نامزدهای نهایی انخابات در حوزه گرمی همین افراد باشند چون از آقایان نصیری و خدادادی هیچ اقدامی در جهت برنامه های انتخاباتی صورت نمی گیرد. 


برچسب ها : انتخابات گرمی ,

حضور میرقسمت موسوی اصل و حاجی ولی اسماعیلی در راهپیمایی 22بهمن گرمی


آقایان حجت الاسلام میر قسمت موسوی، حاج ولی اسماعیلی، صمد شکری و میر حمایت میرزاده (کاندیداهای نمایندگی)در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر گرمی در کنار سایر اقشار ملت فهیم منطقه حضور یافتند.

 

نکته قابل توجه در این مراسم حضور گسترده اهالی روستاهای قره یاتاق و اله سر و افرادی از طایفه ی  مددلو در کنار موسوی بود، حاج ولی در جمع دانشگاهیان گرمی(اساتید و کارکنان دانشگاه های آزاد و پیام نور) به راهپیمایی پرداخت.آقای شکری هم در کنار عده قلیلی از اهالی محله سرچشمه، در این مراسم مشاهده می شد.


مشروح سخنرانی حاج ولی اسماعیلی در همایش بزرگ منزل آقای نورالدین موسوی


مراسمی که بسیاری از معادلات را بر هم زد. دیروز پس از بر گزاری مراسمی با شکوه در منزل حاج نورالدین موسوی یار دیرین دایی آقای اسماعیلی بسیاری از حرف و حدیث ها مبنی بر روی گردانی آقای موسوی از یاران انتخاباتی قدیمیش، به یأس و نا امیدی برای رقبای حاج ولی تبدیل شد!

این جلسه انتخاباتی با حضور همه یاران دیرین حاج فیروز احمدی، میهمانانی از تهران، اردبیل و بخشهای انگوت و موران و بعضی از رؤسای ادارات و بعضی ازاعضای شورای شهر گرمی، اساتید دانشگاه ها و فرهنگیان گرمی برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن آغاز شد و پس از آن آقای ابراهیم زاده سردبیر نشریه وطن امروز و پژوهشگر حوزه الهیات و مسائل دینی روزنامه رسالت به ایراد صحبت پرداختند. در ادامه آقای فیروز داودی شاعر شهیر منطقه با شعری ترجیع بند در وصف حاج ولی اسماعیلی حاضران را به فیض رساند، آخرین سخنران جلسه آقای اسماعیلی بود که به تشریح کامل عملکرد خود در سه سال و نیم دوران نمایندگی پرداخت که که در ادامه مطلب مو توانید بخوانید.

سر خط سخنان

۱-تشکر از آقای موسوی به خاطر پایان دادن به شایعات

۲- تدوین سند توسعه شهرستان گرمی

۳- حمایت و ایجاد کارخانه های صنعتی و تبدیلی و احداث سدها و سیلو

۴- تعریف پایاب سد عمارت از حوزه پارس آباد به گرمی

۵- تیز کردن دندان بعضی از کاندیداها به طرح های اجرا شده به منظور مصادره آنها به سود فامیل و اطرافیان خود

 

مشروح اخبار این مراسم را در ادامه مطلب ببینید!!!


ادامه مطلب...

مروری بر دیدگاه های مطرح شده کاندیدا ها در 2 روز اخیر


حجت الاسلام میر قسمت موسوی در انگوت بیان کردند که نماینده باید در سطوح کلان کشور نفوذ سیاسی داشته باشد و درد منطقه را به دست اندر کاران سطوح عالی نظام برساند. وی زمینه پیشرفت انگوت را در گرو اتحاد اهالی شهیر این منطقه دانسته و توسل به مقدسات  را در جهت جلب آرائ مردم، مورد نکوهش و مذمت قرار دادند.

آقای شکری در جلسه ای که در روستای انی برگزار شد دلایل عقب ماندگی منطقه را چنین بیان کرد؛ دلیل این همه عقب ماندگی در شهر ،خود ما هستیم چراکه با انتخاب ناصحیح و با توجه به قوم گرایی نماینده این شهر را انتخاب کرده ایم(یعنی زمانی که خاندان این عزیز کاندید با پای برهنه در مقابل آقایان احمدی و اسماعیلی سینه می زدند و یکی از عامیلن حضور و انتخاب آقای اسماعیلی در دوره قبل بودند) و با شدت بخشیدن به کاشتن تخم نفاق در منطقه . . .

در ادامه فرزند مغان حاج صمد بیان کرد که در انتخاب نماینده این شهر مهمترین ملاک کارنامه کاندیدا است و مردم بدور از هر نوع تعصب قومی و منطقه ای نماینده اصلح را انتخاب کنند.(قوم گرایی اصل گرمی بودن فعلاً به دلیل نیاز به مردم سایر بخش ها ممنوع است و توجه به کارنامه ای که در سایه عنایت حاج ولی و دایی عزیزش به اینجا رسیده و به علت عدم ارتقای آن از جانب آنها و عدم باج دهی در حال نزول است) کارنامه ای که اصلا ظرفیت آن را نداشتند.

حاج ولی اسماعیلی با انتقاد از رقبای خود مبنی بر اینکه به جای ارائه برنامه ها و یا عملکرد خود مرتباً او را مورد هجمه و انتقاد قرار می دهند، و با نادیده گرفتن عملکرد او در زمینه آبادانی روستاها و منطقه او را به شکل فجیعی تخریب می کنند. ایشان پیروی از ولایت فقیه را در زمان نیاز مهم دانسته و بیان می کند که حامی ولایت فقیه شدن در زمان فعلی افتخاری ندارد چرا که در جواب  هَل مِن ناصر یَنصُرنی رهبری در زمان فتنه و جریان انحرافی یا در مقابل ایشان ایستادند یا با سکوت به درخواست او پاسخ ندادند و حالا سنگ ولایت فقیه را بر سینه می زنند، او با بر شمردن تبعات سخنرانیش در مجلس بر علیه جریان انحرافی برای خود، خط رهبری و ولایت فقیه را تنها مسیر سیاسی خود معرفی کرده و هر جریانی را که با این خط زاویه پیدا کند آن را محکوم کرده و جزء اولین کسی خواهد بود که با آن مبارزه کند.

میر حمایت میرزاده با انتقاد از وضعیت موجود شهرستان گرمی اعلام نمودند : من از وضعیت کنونی راضی نیستم و این حالت رخوت و عقب ماندگی شایسته ی همشهریان و اهالی شهرستان گرمی نمی باشد. آمده ام تا معادلات کنونی شهرستان را تغییر دهم و فضایی نو و اخلاقی همراه با کار کارشناسی را در شهرستان به کمک مردم و اهالی شهر حاکم سازم . ایشان با انتقاد از وضعیت استخدام های صورت گرفته در شهر آن را فاقد سلامت کافی دانست . استاد میرزاده در ادامه مطالب صریح و روشن تری بیان نمودند : بر اساس بررسی هایی که از سوابق طرح ها به عمل آورده ام به این نتیجه رسیده ام که حداقل 40 طرح شاخص تصویب شده و بودجه ی مشخصی هم برا آنها تخصیص داده شده است ولی متاسفانه هیچ کدام عملی نشده اند . انشاالله بعد از موفقیت در عرصه انتخابات ترتیباتی را اتخاذ خواهیم کرد که اگر استخدامی در هر یک از ادارات شهر صورت گیرد قبلا به صورت عمومی اطلاع رسانی شود و اسامی قبول شده گان نیز بصورت اطلاعیه در مرکز شهر اعلام شود .

حاج سید مصطفی حسینی در جمع مردم محله ی تولون آباد شهرستان گرمی، این سوال را طرح کرد که آیا در چند سال اخیر در صورت نبود نماینده، دولت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برای این شهر کارهای عمرانی نظیر گاز کشی و احداث و نوسازی راه و ... را انجام نمی داد؟؛ ودر ادامه از بی اثر بودن حضور نماینده در رفع مشکلات اساسی منطقه که مردم با آنها دست به گربیانند، انتقاد کرد.

از بقیه کاندیداها خبرهای مهم مخابره نشده است به خصوص آقای نصیری که با آن ورود با شکوه به نظر می رسید گوی سبقت ا از بقیه رقبا برباید.

 


متن اولین سوال مجلس از رئیس جمهور


تابوی طرح سؤال از رئیس جمهور بالاخره در مجلس شکسته شد و نائب رئیس مجلس امروز این طرح را اعلام وصول کرد.


 

لینک خبر


جدیدترین خبرها از انتخابات نمایندگی حوزه شهرستان گرمی


۱- با تأیید صلاحیت آقای نصیری یک موج انتخاباتی سه قطبی بین آقایان موسوی، اسماعیلی و نصیری شکل گرفته  است.

۲- در شرایط فعلی از مانور قدرتمند آقای موسوی خبری نیست، و آقای اسماعیلی در شرایط بهتری قرار دارد.

۳- آقای میرزاده، سید بزرگوار ما هم همچنان با چراغ خاموش و امیدوارانه حرکت می کند.

۳- شنیده ها حکایت از این دارد که عزیزان ما آقایان موسوی و نصیری بزرگوار در سخنرانی های خود هیچ اشاره ای به برنامه های آینده خود ندارند و مرتباً جناح حاکم را مورد حمله و مزمت قرار می دهند.

۴- آقای اسماعیلی با ارادت خاص و بیش از اندازه ای که به اطرافیان خود داشته به شخصیتی منفور در گرمی تبدیل شده است.

۵- طرفداران قسم خورده نصیری با آب تاب زیادی در سطح شهر سروصدا می کنند و خودشان را به طور حتم پیروز انتخابات می دانند.

۶- آقای حسینی هم با منظق خود به تبلیغات ادامه می دهد و بهتر است در مورد کاندیداهای دیگر با زبان تهدید و تخریب صحبت نکند.

۷- برنامه های عمرانی وعده داده شده آقای اسماعیلی، علی رغم شرایط بد جوی و با نزدیک شدن به انتخابات شدت زیادی گرفته است.

۸- ستاد تبلیغاتی آقای موسوی به گفته سایت خبری آقای نصیری پلمپ شده است.

۹- اسماعیلی از سپردن مدیریت و سایر قسمت های اداری دانشگاه آزاد گرمی، به نیروهای بومی خبر می دهد.

۱۰- حجء الاسلام موسوی رمز برون رفت منطقه از منجلاب فقر و رابطه سالاری را، در اتحاد مردم گرمی و انگوت می داند.

۱۱- آقای صمد شکری (مرد خاکستری انتخابات) هم با گرفتن صلاحیت خود، به فحاشی های خود بر علیه آقای اسماعیلی شدت فراوانی بخشیده است و همچنان تا آخرین لحظه به فکر باج خواهی است.

منتظر خبرهای جدید و درست ما باشید.


جلسه انتخاباتی حاج ولی اسماعیلی


نماینده مردم شریف مغان در مجلس شورای اسلامی

گرد همایی بزرگ اساتید و دانشجویان دانشگاه های گرمی برای افتتاح ستاد انتخاباتی حاج ولی اسماعیلی

چهار شنبه ۳ اسفند، ساعت۲۱ (۹شب)

در دفتر ارتباطی آقای اسماعیلی ، روبروی مسجد صاحب الزمان (عج)

برای مشاهده خبرهای انخاباتی گرمی از سایر مطالب سایت هم دیدن نمایید

لطفا در نظرسنجی شرکت بفرمایید و باز هم سری به ما بزنید.


احمدی نژاد: دو نوار 45 دقيقه اي روي ميزم دارم که خیلی چیزها را مشخص می کنند


 

لینک خبر

 


ایران در کمتر از ۹ دقیقه اسرائیل را نابود می‌کند


خبرگزاری فارس: حمله نظامی ایران به اسرائیل شامل ۲ پرده و ۸ گام است. در این طرح تنها گام اول از پرده اول از حمله نظامی ایران به اسرائیل بیان می‌شود و توضیح کامل ۸ گام این حمله در زمان مقتضی منتشر خواهد شد

لینک خبر


آخرین اخبار از تأیید صلاحیت آقای ناصر نصیری


بنا بر اعلام رسمی فخرالدین نصیری برادر آقای نصیری؛ وی توانسته صلاحیت خود را به طور حتم از شورای نگهبان بگیرد و با دریافت ابلاغ کتبی صلاحیت خود فردا یکشنبه به شهرستان گرمی می آید.

گفتنی است طرفداران آقای نصیری برای استقبال با شکوه از او برنامه های متعددی در نطر گرفته اند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- اعلام عمومی حضور وی در انتخابات با حراراتی مثال زدنی در سطح شهر

۲- سازماندهی نزدیک به ۲۰۰ ماشین برای رفتن به پیشواز وی

۳- آغاز استقبال رسمی از بخش انگوت برای مانور در سطح کل شهرستان

۴- ورود به شهر گرمی بعد از انجام برنامه های انگوت به همراه هواخواهان انگوتی که به نطر می رسد یک جمع بی نظیری در گرمی به وجود بیاورند.

توضیح معین؛نویسنده وبلاگ

یک هفته بعد از مخابره این خبر بنا به دلایل زیر به نظر می رسد مهندس ناصر نصیری از گرفتن صلاحیت خود نا امید شده و میدان رقابت را در همین ابتدای راه ترک کند!!!!!!!!

1-     عدم حضور آقای نصیری در راهپیمایی 22بهمن!

2-    عدم برگزاری جلسات تبلیغاتی که امروزه در بین سایر کاندیداها به اوج خود رسیده است.

3-    نبود شور و شوق سابق انتخاباتی طرفداران ایشان

4-    عدم اقدام عملی در جهت تعیین محلی برای هماهنگی برنامه های انتخاباتی (ستاد تبلیغات)

و مواردی که شما خواننده عزیز می توانید در قسمت *نظر بدهید* با آنها اشاره کنید یا این خبر را تکذیب نمایید.

توضیح امروز معین نویسنده باشی اوجا مغان؛ آقایان نصیری و شکری به طور قطع به یقین نتوانستند صلاحیت خود را بگیرند و انتخابات با حضور ۵ کاندید، اسماعیلی، خدادادی، حسینی، موسوی و میرزاده  برگزار خواهد شد.

امروز  ۲ اسفند؛ بنا بر اعلام معاونت برگزاری انتخابات استان اردبیل، براساس آخرین ابلاغیه شورای نگهبان در استان اردبیل از 94 نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی 69 نفر توانستند در حوزه های مختلف استان اردبیل تأیید صلاحیت بگیرند که تعداد افراد تأیید صلاحیت شده در حوزه های مختلف استان اردبیل به شرح زیر می باشد:

1-حوزه اردبیل، نیر، نمین و سرعین 32 نفر

2- حوزه پارس آباد و بیله سوار 15 نفر

3- حوزه مشکین شهر 9نفر

4- حوزه خلخال و کوثر 8 نفر

5- حوزه گرمی مغان 5 نفر

پس آقای نصیری در این دوره از انتخابات گرمی وداع زودرسی داشت،یادش گرامی باد.

 

 


بازتاب سخنراني مقام معظم رهبري در رسانه‌هاي خارجي


 

رسانه‌هاي خارجي به طور گسترده بيانات مقام معظم رهبري را در خطبه‌هاي نمازجمعه امروز تهران پوشش خبري دادند‌.


ادامه مطلب...

مهر تایید شورای نگهبان بر صلاحیت چند نماینده مجلس هشتم


همانگونه كه عباسعلی كدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره افزایش شمار تایید صلاحیت شدگان در انتخابات وعده داده بود؛ اخبار دریافتی از چنین روندی حكایت دارد.


ادامه مطلب...

برج نشینی پسر رئیس جمهور در کیش/ شهریه 20 میلیونی مهدی احمدی‌نژاد


لینک خبر


اندر کوچه و باغ انتخابات شهرستان گرمی(نمایندگی مجلس شورای اسلامی)


با تأیید احتمالی صلاحیت مهندس نصیری، معادله انتخابات گرمی وارد فاز جدیدی میشود. ( شنیده ها حاکی از تأیید صلاحیت وی توسط شورای نگهبان است)

در روزهای اخیر دیده می شد که اکثر چهره های انتخاباتی گرمی با هر خط سیاسی(از یاران با وفای موسوی تا بعضی از انصار الاحمدی ها و بعضی از اداریون) به سوی موسوی سرازیر شده بودند، که این امر بیشتر به خاطر رد صلاحیت آقای نصیری بود، اما با ورود دوباره نصیری به میدان رقابت  و تقسیم آرائ گرمی بین نامزدها، باز هر ۳ رقیب از شانس پیروزی برخوردار شدند. زیرا با ایجاد شعار همیشگی گرمی-انگوت این موسوی بود که با ۲قطبی کردن انتخابات یکه تاز میدان رقابت بود. با توجه به اینکه آقای نصیری در سطح شهر گرمی نسبت به همه کاندیداها از اقبال بیشتری برخوردار است، و آقایان اسماعیلی و موسوی هم که اراء ثابت خود را دارند، شاهد انتخاباتی با رقابت فشرده نزدیک بین آقایان اسماعیلی، موسوی و نصیری باشیم.

در این وسط آقای میرزاده هم می تواند برای انتخابات دور بعد زمینه را برای حضور قدرتمن مهیا سازد. با آرزوی توفیق روزافزون برای تمامی سرمایه های عزیز گرمی در هر پست و مقام


اسامي 20 نماينده فعلي رد صلاحيت شده


هيئت نظارت بر انتخابات مجلس صلاحيت بين 60 تا 70 نماينده فعلي مجلس را رد كرده است كه اين نمايندگان با حضور در دفتر علي لاريجاني رئيس مجلس خواستار پيگيري موضوع صلاحيت خود شدند. برخی اشکالات در تکمیل مدارک و مدرک تحصیلی فوق لیسانس در مورد برخی نمایندگان باعث رد صلاحیت شده است...


ادامه مطلب...

از انتخابات گرمی چه خبر


با توجه به رد صلاحیت  مجدد آقای نصیری در هیأت نطارت استان اردبیل و ناامید شدن طرفداران وی در انتخابات، شاهد موج انتخاباتی دو قطبی بین آقایان اسماعیلی و موسوی هستیم!

شنیده ها حکایت از نظرات متفاوت مردم در رابطه با پیروزی هر یک از این دو نامزد دارد که در زیر به صورت اجمالی به آنها اشاره می گردد؛

۱- آقای حاج ولی اسماعیلی(نماینده فعلی مردم شریف مغان در مجلس): دیدگاه ها از این قرار است که با توجه به بی رقیب بودن وی در انگوت و اقبال تقریباً صددرصدی اهالی انگوت به وی شانس او را زیاد می دانند. همچنین حضور آقای میرزاده با اصلیتی مورانی تا حدودی آرا مردم این بخش را که به حساب موسوی می رفت به خود اختصاص می دهد و این موضوع به نفع حاج ولی می باشد. استناد به عملکرد حاج ولی(تعریف پایاب سد عمارت به گرمی و اجرای سدهای دیگر، ایجاد کارخانجات متعدد از جمله- شیرآلات قهرمان،کلرید سدیم و سیلو و کارخانه آرد ونان در کنار آن- و دانشگاه دولتی سلامت و ایجاد رشته های کارشناسی ارشد) او را در ارائه عملکرد قوی نشان می دهد. همچنین حمایت اکثریت مسئولان و کارکنان ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی کمبود آرائ او را در گرمی جبران می کندـ  اینها شنیده هایی مبنی بر پیروزی آقای اسماعیلی هستند.

۲- حجۀ السلام میر قسمت موسوی اصل(نماینده اسبق مردم شریف مغان در مجلس): با توجه به برگزاری جلسات پرشور چند صد نفری شور تبلیغاتی طرفداران ایشان بسیار زیاد است، با نبود نصیری اگر طرفداران او به سمت وی بیایند، او را از بخت زیادی برای موفقیت برخورد می کنند. طی دوره های گذشته آقای موسوی حدوداً  ۸ هزار رأی ثابت داشته و با تلاش می تواند تعداد آنها را افزایش دهد و این امر که با تلاش زیاد حامیان وی پی گیری می شود، شانس او را برای موفقیت زیاد می کند. حمایت قاطع او از مقام معظم رهبری می تواند برای او مثمر ثمر باشد.

عملکرد او در دوران نمایندگی خویش مانند آبرسانی و گازرسانی به گرمی مایه تبلیغ او  شده و در بحث بخشداری کردن موران هم او نقش بسزایی داشته است. اینها شنیده هایی مبنی بر پیروزی آقای موسوی هستند.

توضیح باشی اوجا مغان؛ با توجه به تاریخ انتشار این خبر که حدود یک ماه قبل می باشد، جدیدترین خبرها را می توانید در مطالب جدید و تازه جویا بشوید! سر خط خبرهای جدید که در وبلاگ آمده است.

۱- رد صلاحیت قطعی آقای نصیری از سوی شورای نگهبان

۲- تأیید صلاحیت آقای خدادادی از سوی شورای نگهبان

۳- تاریخ  جلسات انتخاباتی آقایان موسوی واسماعیلی

۴- چگونگی آرایش سیاسی کاندیداهای حوزه گرمی در احزاب مختلف

۵-مشروح سخنان آقایان اسماعیلی و موسوی در جلسات انتخاباتی

۶- سرخطی از بیانات روزهای اخیر سایر کاندیداها

۷- اخبار مهم انتخاباتی کشور که در سایت های خبری آمده است

شما دوست عزیز می توانید مشروح خبرهای بالا را با جستجو در سایت بخوانید.


ردصلاحیت شدگانی که تایید شدند


لینک خبر


احتمال افشاگری احمدی نژاد در مجلس!


به نظر می‌رسد به دلیل اینکه قرار است رئیس جمهور تنها در جلسه علنی مجلس به سئوالات پاسخ دهد که دارای بیننده و مخاطب میلیونی خواهد بود و بازتاب وسیعی خواهد داشت لذا رئیس جمهور قصد تسویه حسابی از جنس مناظرات انتخاباتی را دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدالetedaal.ir پس از آنکه تلاش‌های دولت و نمایندگانی که از آنها به وکیل الدوله یاد می شود در منصرف کردن سوال کنندگان از احضار رئیس جمهور به مجلس ناکام ماند، رسانه‌های اقماری جریان انحرافی حالا به میدان آمده اند و از بیم منتقدین از افشاگری های احمدی نژاد، می گویند.

این گزارش حاکی است، خبرنگار این سایت مطلع شده است برخی از طراحان پشت پرده! سئوال از رئیس جمهور اخیرا در جلسه ای راهکارهای مقابله با افشاگری احمدی نژاد را بررسی کردند.

به نظر می‌رسد به دلیل اینکه قرار است رئیس جمهور تنها در جلسه علنی مجلس به سئوالات پاسخ دهد که دارای بیننده و مخاطب میلیونی خواهد بود و بازتاب وسیعی خواهد داشت لذا رئیس جمهور قصد تسویه حسابی از جنس مناظرات انتخاباتی را دارد.

یکی از حاضرین در این جلسه گفته است جای هیچ نگرانی نیست به محض اینکه سخنان رئیس جمهور رادیکال شد و به سمت افشاگری رفت میگوییم سریعا بلندگویش را خاموش کنند که صدایش شنیده نشود !

البته نگارنده نگفته است آیا منظور از افشاگری وارد کردن اتهامات بی‌اساس علیه مقامات کشور است، یا اینکه بالاخره رئیس دولت برای یک بار هم که شده دو تا مدرک محکمه پسند با خود همراه خواهد آورد؟


اطلاعیه هیات نظارت بر انتخابات مجلس نهم


هیات مركزی نظارت بر انتخابات ، طی اطلاعیه ای ، زمان دریافت شكایات داوطلبان معترض به نظر هیاتهای نظارت استانی را اعلام كرد.


ادامه مطلب...